جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

استخدام مربی خارجی برای شنا

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 11 تیر با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو به توضیح در خصوص انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی شنای كشورمان پرداخت.

1396/04/12
09:17

به گزارش رادیو ورزش؛ مدتی است كه رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو در تدارك استخدام یك مربی خارجی سطح اول برای شنای ایران است. قبل از آغاز سال 96 مقدمات و صحبت های آن انجام شده تا شاهد این باشیم كه شنا همانند واترپلو كه با حضور الكساندر چیریچ تغییرات خوب و بزرگی در آن رخ داده؛ دچار پیشرفت شود.
محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو درباره انتخاب مربی خارجی برای تیم های ملی شنا گفت: تمامی كارشناسان ورزش به موضوع انتخاب مربی خارجی كه بتواند به توسعه ورزش كشورمان كمك كند؛ صحه می گذارند. حدود 4 سال است كه فعالیت های خود را شروع كردیم و بستری را توسط مربیان داخلی مهیا كردیم كه در حال حاضر با شكستن بیش از 60 ركورد ملی شاهد نتایج آن هستیم.
رضوانی افزود: خوشبختانه از سال 2013 كه عضو كمیته مربیان فدراسیون جهانی هستم و با مربیان بنامی از سراسر دنیا مثل مدیر فنی تیم شنای ایالات متحده و مربی توانمند مربی آفریقای جنوبی تعامل داشتم. صحبت هایی در خصوص استفاده از دانش مربیان خارجی مطرح شد و همینطور كه قبلا هم به این موضوع اشاره شد مقدمات كار مهیا شده و می دانیم كه مربیان تراز اول دنیا قیمت های بسیار بالایی دارند. پس از انتخاب یكی از آنها برای استخدام و شروع فعالیتشان در سال آینده باید از همین امروز اقدام كنیم. تا برنامه ریزی های خود را تغییر دهد و پس از پایان فصل های خود به كشورمان بیاید. در این زمینه صحبت هایی با چند مربی تراز اول دنیا مطرح شده تا بتوانیم با استفاده از دانش مربیان خارجی و توان مربیان داخلی ساختاری را برای شنای ایران ببینیم. البته باید به استخرها رسیدگی شود و هئیت های استانی استخرهای مجهز داشته باشند تا این برنامه ها حداقل در مراكز استان ها بصورت یكنواحت و در یك خط پیش برود.
این موضوع در حاشیه مسابقات و جلساتی كه در فدراسیون جهانی شنا تشكیل شده، مطرح شد و امیدواریم این قضیه هرچه زودتر به نتیجه برسد. با این رویكرد كه نگاه دكتر سلطانی فر، مدیریت ارشد وزارت ورزش ویژه است و نگاهش به ورزش های پایه برای كسب موفقیت حداقل تا 4 سال آینده برنامه مدار است و این برنامه را از فدراسیون ها خواسته است. امیدوارم این اتفاق هم در شنا و هم در شیرجه بیافتد و با توجه به داشته هایمان بتوانیم مربی خوبی را استخدام كنیم. در همین حین با یكی از مربیان خوب كشورمان كه در ایران به دنیا آمده ولی در انگلستان بزرگ شده و در یك مدرسه معروف شنا در انگلیس كار می كند؛ در ماموریتی كه در ایالات متحده جلسه ای داشتیم و تلاش كردیم دانش خود را بالا ببریم تا در استخدام و جذب مربی خارجی كاملا آگاهانه عمل كنیم.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 11 تیر كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)