جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

مدال پرافتخار قایقران مازندرانی در مسابقات جهانی

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 8 مرداد با حضور ناخدا غلامرضا امینی، به ارائه خبر موفقیت قایقرانان ایرانی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان زیر 23 سال پرداخت.

1396/05/09
08:58

به گزارش رادیو ورزش؛ ابوذر ماركولایی، گزارشگر رادیو ورزش خبر داد: در رقابت های قهرمانی جوانان جهان زیر 23 سال نبی رضایی، قایقران كشورمان موفق شد در فینال به مدال برنز دست پیدا كند. ناخدا غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص كسب این مدال تاریخی بیان كرد: خدا را شاكریم كه این اتفاق میمون رخ داد. طی چند سال گذشته افراد زیادی تلاش كردند و زحمت كشیدند تا خانواده قایقرانی بتواند پرچم پرافتخار كشورمان را در رقابت های جهانی به اهتزاز دربیاورد. شاید بیش از 40 سال بود كه چنین اتفاقی رخ نداده بود . در این موفقیت زحمات افراد زیادی بخصوص روسای فدراسیون های قبلی از جمله آقایان قلم سیاه، دنیامالی، گباری، كفاشیان و ابراهیمی تاثیرگذار بوده است.
وی ضمن تشكر از هیئت قایقرانی و مدیر كل تربیت بدنی استان مازندران تصریح كرد: رشته قایقرانی جز رشته هایی است كه به دلیل منابع آبی بسیار در آمریكا، اروپا و استرالیا به آنها تعلق دارد و این كشورها در قایقرانی بسیار قدرتمند هستند. نبی رضایی، قایقران مازندرانی رقابت سختی با این كشورها داشت و پس از سه دور رقابت در دور مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی و علیرغم وزش نامناسب باد موفق شد چنین نتیجه ای را كسب كند.
امینی از عملكرد رضایتبخش دختران قایقران هم خبر داد و گفت: در بخش دختران دو رشته به فینال B رقابت ها راه پیدا كرد. یكی از دختران قایقران ما نفر چهاردهم و یك گروه 4 نفره مقام پانزدهم جهان را بدست آورد. دختران قایقران هم انصافا تلاش كردند و امیدواریم تمام این تلاش ها تا مسابقات قهرمانی آسیای چین ادامه داشته باشد و با مدال ها خوشرنگ تری به میهن خود برگردیم.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 8 مرداد كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)