جهان ورزش (دوچرخه سواری) دوشنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(دوچرخه سواري)

دولت آبادی: به دنبال فعال سازی ورزش سایكل بال هستیم

سرپرست كمیته دوچرخه‌سواری سالنی فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام كرد: می خواهیم زیرمجموعه های مختلف رشته دوچرخه‌سواری سالنی را فعال كنیم كه سایكل بال یكی از آنهاست.

1402/06/17
14:40

سوزان دولت آبادی سرپرست كمیته دوچرخه‌سواری سالنی فدراسیون دوچرخه‌سواری در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص عملكرد كمیته تازه تاسیس دوچرخه‌سواری سالنی اظهار كرد: ما در این مدت توانستیم با كمك كمیته آموزش فدراسیون، چهار دوره برگزار كنیم كه شامل دو دوره مربی‌گری تخصصی دوچرخه‌سواری سالنی بود. در این دوره ها سه كارگاه آسیب شناسی، طراحی تمرین و تغذیه داشتیم.

وی افزود: دوره تخصصی ویژه زیر نظر خودم و اساتید دانشگاه برگزار شد.

سرپرست كمیته دوچرخه‌سواری سالنی خبر داد: با موافقت هیات رئیسه و با توافقات انجام شده در آینده نزدیك اولین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری سالنی را در چهار زیرمجموعه و در بخش‌های آقایان و بانوان به میزبانی تهران و كیش برگزار می كنیم.

وی ادامه داد: مسابقات دیگری هم در تهران در مجموعه آزادی در یك سالن سرپوشیده در چهار تكنیك مختلف برگزار خواهد شد.

دولت آبادی تصریح كرد: یكی از روش‌های اصلی كه مورد توجه ما قرار دارد، دوچرخه‌سواری الكترونیكی است كه مسابقات آسیایی هم دارد و امیدواریم بتوانیم در آینده در سطح جهانی هم در این رشته فعالیت كنیم.

وی اعلام كرد: به دلیل نوپا بودن این رشته، استقبال زیادی از آن شده است به همین دلیل می خواهیم زیرمجموعه های مختلف رشته دوچرخه‌سواری سالنی را فعال كنیم از جمله به دنبال فعال سازی سایكل بال، در سال های آینده هستیم.

دولت آبادی در خصوص اینكه چقدر برای ترویج این رشته در استان‌ها و ارائه آموزش به هیات های دوچرخه‌سواری استان‌ها كار شده است، گفت: هر استان دو نماینده، یك اقا و یك خانم معرفی كرده است. در هر استان سمینار آشنایی با دوچرخه‌سواری سالنی برگزار می شود كه حضور در آن رایگان بوده و برای عموم آزاد است.

وی اضافه كرد: در استان ها فعالیت خودمان را از هفته آینده آغاز می كنیم.

دولت آبادی در خصوص چگونگی كشف استعدادهای كشور و آینده این رشته در كشور گفت: هنگام برگزاری مسابقات، استعدادیابی هم می كنیم و در استان ها هم كمیته استعدادیابی تشكیل خواهد شد و فعالان این رشته، زیر شاخه مورد علاقه خود را هم انتخاب می كند.

وی درباره وضعیت تجهیزات این رشته بیان كرد: در بازار، دوچرخه‌های مختلف داخلی و خارجی، با قیمت‌ها و كیفیت‌های مختلف وجود دارد، اما توصیه ما به علاقمندان این است كه ارزانترین دوچرخه را بخرید تا با این رشته آشنا شوید.

دولت آبادی افزود: دوچرخه هایی كه در باشگاه ها داریم در همه جای كشور وجود دارد.

وی گفت: در آكادمی های دوچرخه‌سواری داخل سالنی، دوچرخه «بایك فیت» را داریم. امكان تهیه بعضی از دوچرخه ها مانند «ای اسپورت» و «ریل رایدر» هم در ایران وجود ندارد.

دولت آبادی در پایان یادآور شد: در حدود شش ماهی كه در فدراسیون دوچرخه‌سواری هستیم توانستیم مجوز مربیگری رشته دوچرخه‌سواری سالنی را با دوچرخه های موجود در ایران بگیریم.

برنامه جهان ورزش دوچرخه سواری یك هفته در میان، روزهای پنج شنبه راس ساعت 15:00 از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(دوچرخه سواری)