جهان ورزش (دوچرخه سواری) دوشنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(دوچرخه سواري)

آماده سازی تیم دوچرخه سواری بانوان برای تور چین

برنامه "ورزش ایران، دوچرخه سواری" روز دوشنبه 15 مهر در گفتگو با محمود پراش، سرمربی تیم ملی آقایان و بانوان به موضوع تیم ملی دوچرخه سواری بانوان پرداخت.

1398/07/16
09:16

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود پراش، سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری آقایان و بانوان پیرامون وضعیت بانوان دوچرخه سواری تیم ملی برای حضور در مسابقات و كسب سهمیه المپیك اظهار كرد: 25 مهر مسابقات تور چین برگزار می گردد. تعدادی از بانوان را از لیگ انتخاب كرده ایم. یكی دو نفر مشخص شده اند و چند نفر بعدی از كسانی كه شرایط ایده آلی دارند، انتخاب می شوند. تیمهای خوب و سطح بالایی از آسیا، اروپا، آمریكا و اقیانوسیه در این مسابقات شركت می كنند.
وی ادامه داد: 4 ماه پیش هم در مسابقات چین شركت كردیم كه ماندانا دهقان، سمیه یزدانی و مریم جلالیه عملكرد خوبی داشتند. با اینكه دفعه اولی بود كه در این مسابقات شركت می كردند و مسیر هم سخت و فنی بود. اگر در مسابقات بیشتری شركت كنیم و تعداد بانوان را بیشتر كنیم و در كنار هم نگه داریم پیشرفت آنها سریعتر می شود. بانوان ما پتانسیل خیلی خوبی دارند. در حال حاضر، یزدانی، دهقان و جلالیه سطح بالاتری دارند و بقیه هم زمان بیشتری به آمادگی می رسند.
پراش عنوان كرد: امسال سعی كرده ایم كه تمرینات دختران و پسران با هم انجام شود. هر چه تعداد ورزشكاران ما بیشتر باشد رقابت بیشتری ایجاد می شود و به خود باوری می رسند كه می توانند در سطح بالا رقابت كنند و ایجاد انگیزه می شود. متاسفانه شرایط اقتصادی بشكلی است كه كار كردن سخت شده و ورزشكاران تورهای كمتری می توانند شركت كنند.
سرمربی تیم ملی اعلام كرد: آخر اسفند مسابقات قهرمانی آسیای جاده را داریم و باید یك استراحتی به ورزشكاران بدهیم. سپس بدنسازی را شروع كنیم و برای قهرمانی آسیا آماده شویم.
یزدانی بعد از دوچرخه سوار ازبكستان و كره سوم شد. اگر به مسابقات بیشتری اعزام می كردیم، شانسش بیشتر می شد. اگر دوچرخه سوار ازبكستان و كره در 22 نفر اول دنیا قرار بگیرند قطعا یزدانی سهمیه مستقیم می گیرند. در غیر این صورت شانسی ندارد.
برنامه زنده "ورزش ایران، دوچرخه سواری" روز دوشنبه 15 مهر با اجرای سبحان اكرامی و كارشناسی ادگار شمعونیان بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(دوچرخه سواری)