جهان ورزش (دوچرخه سواری) دوشنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(دوچرخه سواري)

نقدی بر عملكرد فدراسیون دوچرخه سواری

برنامه "ورزش ایران، دوچرخه سواری" روز دوشنبه 6 آبان ماه در گفتگو با علی زندی آبادی، رئیس اسبق فدراسیون دوچرخه سواری به بررسی وضعیت دوچرخه سواری كشور پرداخت.

1398/08/08
08:29

به گزارش رادیو ورزش؛ علی زندی آبادی، رئیس اسبق فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون وضعیت دوچرخه سواری كشور و علت كاهش موفقیتها و مدال آوری در این رشته اظهار كرد: شرایط سخت اقتصادی برای همه فدراسیونها هست. ولی فدراسیون دوچرخه سواری بر بودجه وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك تكیه كرده و دنبال جذب منابع مالی دیگر نیست. دوچرخه ها مستهلك شده و جایگزین نشده اند. گفته می شود كه پیست چوبی نداریم. در گذشته هم پیست چوبی نداشتیم و دوچرخه سواران روی پیست سیمانی تمرین می كردند و 13 و 14 مدال آسیایی هم كسب می شد. همین پیست سیمانی هم درست استفاده نمی شود و اگر چند دوچرخه سوار بخواهند تمرین كنند باید از هفت خوان رستم بگذرند و نامه نگاری كنند. درحالیكه پیست باید برای تمرین باز باشد. فكر می كنند پیست ملك پدری است و در آن را بسته اند.
زندی آبادی عنوان كرد: دوچرخه سواری باقی نمانده است. رئیس فدراسیون اظهار می كند كه جوانگرایی كرده است. كدام جوانگرایی؟ هر آنچه موجود داشتیم را به مسابقات بردیم. باید كاری شود. جوانگرایی و استعددیابی لازم است. مهمترین كار فدراسیون این است كه جوانان را در تورنمنتهای بین المللی و مسابقات داخلی مختلف شركت دهد.
وی تصریح كرد: فدراسیون كار نمی كند و در را بروی خود بسته اند. بهترین كمكی كه وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك می توانند بكنند جایگزینی ریاست فدراسیون است. باید كسی را بیاورند كه علاقمند باشد، وقت بگذارد و بتواند دوچرخه سواری را از این بن بست نجات دهد.
برنامه زنده "ورزش ایران، دوچرخه سواری" روز دوشنبه 6 آبان با اجرای سبحان اكرامی و كارشناسی ادگار شمعونیان بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(دوچرخه سواری)