جهان ورزش (دوچرخه سواری) دوشنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(دوچرخه سواري)

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری كشور: فدراسیون دوچرخه سواری هنوز ساختمان ندارد

محمود رشیدی در گفت و گو با ورزش ایران گفت: مشكلات زیادی مخصوصا در بخش تجهیزاتی این فدراسیون وجود دارد و من از 40 روز آینده آماده ام تا مورد بررسی قرار گیرم.

1400/03/10
16:38

به گزارش رادیو ورزش؛ دقایقی پیش محمود رشیدی ریاست جدید فدراسیون دوچرخه سواری كشور روی خط تلفنی برنامه " ورزش ایران (دوچرخه سواری)" آمد و از مسئولیت جدید خود و مشكلات این فدراسیون مطالبی را عنوان كرد.
محمود رشیدی گفت: قطعا از قبل من تحقیق و بررسی خود را در خصوص این فدراسیون و مشكلات آن داشتم و این مشكلات بر كسی پوشیده نیست و در چند سال گذشته به شدت نمود پیدا كرده است. در طول این مدت برنامه هایی را ارائه دادم كه امیدوارم بتوانم به اهداف و امیال خود با كمك پیشكسوتان، قهرمانان و افراد متخصص در این حوزه كه متاسفانه خیلی از آن ها به دلیل بی تدبیری مسئولین فدراسیون خانه نشین شدند، بتوانیم آن ها را از این وضعیت خارج كنیم.
او افزود: من واقعا با ورزش بیگانه نیستم ما در قهرمانی مسابقات آسیایی مدال آور بودیم و دقیقا دو دوره هست ك فدراسیون شرایط بدی را پشت سر می گذارد. در حال حاضر بزرگترین ضعف ما نداشتن ساختمان به عنوان فدراسیون می باشد. و یك فدراسیون با شرایط ما كه كاملا تجهیزات محور است نباید این گونه باشد. من از جامعه دوچرخه سواری خواستم كه به من یك زمان 40 روزه داده و سپس وارد میدان شوم و با شرایط موجود و با كارهایی كه باید انجام دهیم، بعد از این زمان من می توانم پاسخگو باشم. این كمبودهای تجهیزاتی هم به نبود منابع مالی برمی گردد و زمانی كه پولی واریز می شود، تنها یك اتفاق جزئی افتاده تا زمانی كه مسابقات بعدی برگزار شود و اگر ما نتوانیم منابع مالی پایداری را برقرار كنیم و تحصیل درآمد نداشته باشیم، قطعا نمی توانیم كاری از پیش ببریم با وجود اینكه دوچرخه كه از نیازهای اساسی فدراسیون ماست حدود 400میلیون تومان قیمت دارد.
رئیس جدید فدراسیون دوچرخه سواری درباره رقابت های المپیك و بازی های آسیایی اظهار داشت: به هیچ عنوان و خیلی خوشبینانه می توانم بگویم كه در المپیك هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و در مورد بازی های آسیایی هم زمان كمی داریم و در این مدت كوتاه فكر نكنم اتفاق خاصی رخ دهد ولی همه تلاشمان را خواهیم كرد. با توجه به این كه این بازی ها در
شهریور ماه می باشد امیدوارم كه بتوانیم از این فرصت و زمان طلایی، بیشترین بهره برداری و استفاده را ببریم.

رشیدی با اشاره به كمیته های فدراسیون عنوان كرد: این كمیته ها در قالب یك چارت و یك باكس خالی بوده و باید در كوتاه ترین زمان احیا شوند. هیچ اتفاق خاصی در دوره های قبلی رخ نداده است. در طول این مدت جلسات متعددی با تعدادی از افرادی كه خانه شان فدراسیون دوچرخه سواری بوده و متولی این رشته بودند گذاشتیم و خروجی های خوبی هم داشتیم. من هر هفته حاضر و آماده به گزارش دهی به جامعه دوچرخه سواری هستم. این قول را می دهم  ك از 40 روز آینده امادگی این را دارم كه تیم ما را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در پایان هم از انتخاب دبیر این رشته گفت: یكی از اساسی ترین پست های اجرایی است كه از استان ها خواستیم تا نفرات خود را از بین همین جامعه دوچرخه سواران معرفی كنند كه 10 نفر را در لیست قرار دادند  و 3 نفر را انتخاب و اسامی آن ها را به من اعلام كردند كه من بعد از تصمیم گیری نهایی، فردا اعلام خواهم كرد.

دسترسی سریع
ورزش ایران(دوچرخه سواری)