جهان ورزش (دوچرخه سواری) دوشنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(دوچرخه سواري)

حقی: صفرزاده عنوانی بهتر از رتبه 35 المپیك كسب نمی‌كند/ توقع از او غیر منطقی است

نماینده دوچرخه سواری ایران در المپیك لندن گفت: با شرایطی كه صفرزاده دارد، توقع مدال از او واقعا بیجا است.

1400/04/28
18:14

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا حقی نماینده دوچرخه سواری ایران در المپیك 2012 لندن در گفت و گو با برنامه جهان ورزش ویژه دوچرخه سواری مورد وضعیت صفرزاده در المپیك توكیو اظهار كرد: نباید از او توقع داشت در المپیك كار بزرگی انجام دهد. باتوجه به اینكه در 2 سال اخیر او در هیچ تورنمنتی شركت نكرد كه بخواهد محك بخورد.

او گفت: من اگر تصمیم گیرنده بودم فردی را انتخاب می كردم كه در 2 ماده مختلف بتواند در المپیك شركت كند. بنابراین پورسیدی و صفرزاده هر 2 شرایط لازم را داشتند. با شرایطی كه صفرزاده در ركوردها داشته است بهترین گزینه بود كه در آن بحثی نیست. المپیك میدانی برای كسب تجربه و زنگ تفریح نیست. به غیر از كشور قزاقستان كه قدرت در دوچرخه سواری به حساب می آید و بقیه كشورهای آسیایی در المپیك زنگ تفریح هستند.

حقی عنوان كرد: اینكه بازیكنان سن را ملاك قرار دهند و بگویند چون من جوانتر هستم و باید به المپیك می رفتم بهانه مناسبی نیست.  مربی همیشه قصد دارد بهترین بازیكن خود را برای المپیك به میدان بفرستد. برخی از انتقادات را به سوی پراش روانه كردند اما من از دوستان دوچرخه سوار درخواست داشتم اگر حرفی هم دارند به بعد از المپیك بكشانند و نتیجه سعید را ببینند. كار دوچرخه سواران بسیار بد بود و امیدوارم فدراسیون دوچرخه سواری با درایت خود همه این مسائل را حل و فصل كند.

حقی اظهار كرد: علت پسرفت دوچرخه سواری در این چند سال فقط فدراسیون وقت بود و نباید از كارهایی كه آنها كردن را چشم پوشی كنیم.  فدراسیون دوچرخه‌سواری، حامیان مالی و تورهای داخلی كه برگزار نشدند عامل اصلی این اتفاقات هستند. من اگر چه به خط پایان در المپیك لندن نرسیدم اما 5000 مسافت را پیش از این رقابت ها ركاب زدم اما سعید صفرزاده تنها 1047 مسافت را ركاب زده است. نباید از او واقعا انتظاری داشته باشیم. صفرزاده در بخش تایم تریل رتبه ای بهتر از 34 یا سی و پنجمی المپیك كسب نخواهد كرد.

برنامه جهان ورزش ویژه دوچرخه سواری به صورت یك هفته در میان (از گروه مسابقات ورزشی) روزهای دوشنبه ساعت 15 پخش می‌شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(دوچرخه سواری)