جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

باقری: سطح ركورد بانوان كشورمان پایین است/ باید وزنه برداری بانوان به خود بانوان سپرده شود

برنامه جهان ورزش امروز به بررسی دلایل استقبال نشدن از ركوردگیری وزنه برداری بانوان پرداخت.

1401/06/14
13:07

كوروش باقری مدیر تیم‌های ملی وزنه برداری در گفتگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص حضور تنها چهار وزنه بردار در ركوردگیری بانوان وزنه بردار اظهار كرد: بنا بر این بود مسابقات انتخابی در موقعیت دیگری برگزار شود، اما بنا بر درخواست‌های مكرر برای شركت در مسابقات جهانی، انتخابی حالا برگزار شد. از دلایل این امر حضور كم و ركوردهای ورودی بالا بود.

وی افزود: این ركوردها باید نزدیك به ركورد بچه‌ها در اردو باشد. سطح ركورد بانوان كشورمان پایین است و نیاز به كار كردن بسیاری دارند.

باقری در پاسخ به نقد كارشناس برنامه به عطش مدال آوری در وزنه برداری بانوان و توجه كم به زیرساخت‌ها بیان كرد: به هیئت‌های استانی نامه زدیم و به دنبال ركوردهای بالاتر هستیم. مشكلات بسیار است، اما نمی‌توانیم برای توجه به زیرساخت‌ها، تیم ملی بانوان و اردوها را تعطیل كنیم. اگر احساس كنم تلاش‌هایمان آب در هاون كوبیدن است رها می‌كنم.

مدیر تیم‌های ملی وزنه برداری درباره توجه به وضعیت پایه وزنه برداری بانوان تصریح كرد: وزنه برداری باید تمام پتانسیل و مولفه‌ها را به سمت جلو پیش ببرد. تناقضی بین برگزاری اردو و توجه به وضعیت پایه وزنه برداری بانوان وجود ندارد.

وی گفت: هدف این است كه وزنه برداری بانوان به خود بانوان سپرده شود. بخشی از هدف ما تربیت مربی از بین كسانی است كه در اردوهای بانوان شركت می‌كنند. وزنه برداری كه الان 34 سال سن دارد را نمی‌شود با نوجوان 13 ساله مقایسه كرد. با بالارفتن سن استهلاك وجود دارد، اما باید فرصت را مهیا كرد و اردوی تیم ملی را ادامه داد.

برنامه جهان ورزش هر روز راس ساعت 9:00 و 15:00 از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)