جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

سلیمی: رقابت‌های سخت و سنگینی در وزنه برداری بحرین داریم

جهان ورزش امروز(18مهر) در گفتگو با بهداد سلیمی حضور ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین را بررسی كرد.

1401/07/18
10:26

بهداد سلیمی نامزد كمیسیون ورزشكاران IWF در گفتگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش از منامه بحرین اظهار كرد: در حال رایزنی با مربیان و ورزشكاران تیم‌های مختلف كشورها هستیم. این كمیسیون بسیار حائز اهمیت است. دنبال كسب آرا هستیم تا مدافع حقوق ایران باشیم.

سلیمی درباره مسابقات وزنه برداری تصریح كرد: رقابت اصلی بین ایران، ازبكستان و قزاقستان است. تیم بحرین خیلی متفاوت از دوره‌های قبلی ظاهر شده است و دو قهرمان جهان از كلمبیا را به خدمت گرفته است. چین گفته بود از قبل حضور ندارد، اما با پنج وزنه بردار دارای شانس مدال طلا حضور پیدا كرده است.

این پیشكسوت وزنه برداری بیان كرد: در مجموع رقابت‌های سخت و سنگینی داریم. تیم ازبكستان و قزاقستان هر دو جوان سازی كرده‌اند.

سلیمی افزود: مجید عسكری به دلیل آسیب دیدگی كشیدگی در ران پای چپ، سه هفته تمرین نمی‌كرد. چون لیست را یك ماه قبل داده بودیم نتوانست آن عملكردی كه شایسته‌اش بود را به نمایش بگذارد.

وی در پایان گفت: تصمیم كادر فنی بر این بود در وزن 109 رسول معتمدی باشد و وزن كم نكند. وقتی وزنه برداری در حدود سه ماه قرار باشد وزن كم كند بسیار آسیب‌زا است. حساس‌ترین رقابت‌ها برای ما 89 كیلوگرم است. حساسیت رقابت به این دلیل است از ازبكستان و قزاقستان در این وزن حضور دارند.

كمیسیون ورزشكاران IWF از مهمترین كمیسیون‌های این فدراسیون جهانی است چراكه سه نفر از اعضای این گروه به هیات اجرایی فدراسیون جهانی راه پیدا كرده و در تصمیمات كلان این ورزش حضور موثر خواهند داشت. همچنین این كمیسیون سه عضو رای دهنده در كنگره IWF خواهد داشت. براساس آیین نامه كمیسیون ورزشكاران، یك زن و یك مرد از هر قاره به عضویت این كمیسیون در خواهند آمد.

جهان ورزش هر روز ساعت 9:00 و 15:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)