جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

پورعالی: المپیاد استعدادیابی وزنه برداری با حضور و پشتوانه چند نسل برگزار شد

جهان ورزش امروز(9آبان) به موضوع مسابقات المپیاد استعدادیابی وزنه برداری اختصاص داشت.

1401/08/09
10:26

رضا پورعالی كارشناس وزنه برداری در گفتگو با جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص المپیاد استعدادیابی اظهار كرد: هفته گذشته این مسابقات به میزبانی فدراسیون وزنه برداری برگزار شد. استاندارهای این مسابقات خیلی خوب بود و تاثیر خیلی خوبی داشت. دست‌مریزاد به بزرگان وزنه برداری باید گفت چرا كه مسابقات در سكوت برگزار نشد. چند نسل نشستند و از نزدیك مسابقات را دیدند و اینكه نوجوانان در حضور این بزرگان با غرور وزنه زدند‌ بسیار خوب است.

پورعالی بیان كرد: انتظار این بود نفرات بیشتری می‌آمدند ولی با توجه به چند سال كرونا ما تهی هستیم. در رده بزرگسالان نیز بیشتر از این شركت كننده نداریم.

وی افزود: در بخش دختران نیز چند استان شركت كردند. یك وزنه بردار شاخص داشتیم، نسیم قاسمی با سن چهارده سال بسیار خوب وزنه زد. این دختر می‌تواند با كمی توجه به زودی در مسابقات نوجوانان مدال‌آوری كند.

پورعالی تصریح كرد: كردستان، مازندران و فارس بسیار خوب تلاش می‌كنند. از طرفی مثلا گلستان با یك وزنه بردار شركت كرده بود كه كم لطفی است در حق استعدادهایی كه در شهرها وجود دارد.

وی گفت: این بچه‌ها باید دیده شوند و زیر نظر استادان آموزش ببینند. نفرات برجسته در اردوها شركت كنند. یك سری افراد 15 ساله بودند كه سال آخری بود كه می‌توانستند شركت كنند و باید به اردوها دعوت شوند و جذب تیم‌ملی شوند.

جهان ورزش هر روز ساعت 9:00 و 15:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)