جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

انوشیروانی اعلام كرد؛ رونمایی از چهره جدید تیم ملی وزنه برداری در بازی‌های آسیایی 2026

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: در بازی‌های آسیایی 2026 ژاپن چهره جدیدی از تیم ملی وزنه برداری را خواهید دید.

1402/07/24
12:05

سجاد انوشیروانی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش ضمن تشكر از عوامل رادیو ورزش خصوصاً برنامه جهان ورزش وزنه‌برداری بیان كرد: برای وزنه برداری سایت جدیدی خریداری كردیم. سایت قبلی را دوستان در دسترس ما قرار ندادند. 15 آبان از این سایت رونمایی می‌شود و مردم عزیز بعد از رونمایی كاملاً به تمام مطالب و خبرهای به روز وزنه‌برداری دسترسب خواهند داشت.

وی افزود: برای تغییر لوگوی وزنه برداری فراخوان دادیم. از مردم عزیز و علاقه‌مندان به وزنه برداری درخواست می‌كنیم كه یك لوگوی كاملاً مرتبط و به روز برای وزنه‌برداری طراحی كنند و در این فراخوان شركت كنند. برای ارسال طرح‌ها با روابط عمومی وزنه برداری تماس بگیرند. روابط عمومی در كانال‌های ارتباطی لینك گذاشته است كه مردم عزیز طرح‌ها را به آن لینك ارسال كنند همچنین برای ارتباط با فدراسیون، درب‌های فدراسیون وزنه برداری همیشه باز است و دایركت‌های خود من هم در اختیار مردم قرار دارد و پاسخگو هستم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد تغییر نسل در وزنه‌برداری گفت: تغییر نسل را استارت زدیم و با داشته‌هایی كه داریم نمی‌توانیم امیدوار باشیم. ما باید به فكر رده‌های پایه باشیم. اردوهای رده‌های پایه بیشتر از یك سال است كه شروع شده است. در این مدت روند صعودی خوبی در ركوردهای بچه‌ها داشتیم كه در مسابقات آسیایی هندوستان شاهد بودیم و انشاالله در مسابقات رده جوانان در مكزیك بیشتر از این بچه‌ها خواهیم دید. این بچه‌ها برای اعزام به میادین بزرگ هنوز به آن كیفیت نرسیدند ولی این كار را با برنامه شروع كردیم ضمن اینكه وقتی ما فدراسیون را تحویل گرفتیم با همین بچه‌ها بود و دو تا برنامه‌ریزی كوتاه مدت و میان مدت داشتیم.

وی ادامه داد: كوتاه مدت مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی بود. برنامه میان مدت ما هم المپیك است. كادر فنی جدید هم تلاش كرد، هدف ما سه تا وزن المپیك بوده كه تا حدودی در مسابقات جهانی عربستان به آن رسیدیم و مدال مصطفی همه را شوكه كرد. روند ما رسیدن به مدال وزن 89 در المپیك است.

انوشیروانی اظهار كرد: امروز جلسه كمیته فنی داریم و برنامه آینده را ارائه می‌دهیم. بعد از المپیك با یك نسل نو و جوان‌های 19 _ 20 ساله پا به میدان می‌گذاریم و نسل‌سازی انجام می‌دهیم تا برای المپیك 2028 در وزنه برداری مشكلی نداشته باشیم.

وی افزود: عملكرد ما در بازی‌های آسیایی ضعیف بود. با توجه به داشته‌هایمان و تغییر اوزان كه بود نتوانستیم خوب عمل كنیم. تا یك ساعت دیگر جلسه كمیته فنی شروع می‌شود و كادر فنی باید پاسخ دهد و جوانب سنجیده می‌شود. اگر تقویت لازم باشد كادر فنی تقویت می‌شود. بهترین محك ما برای این كادر فنی المپیك خواهد بود. بعد از آن اگر نتایج ضعیف باشد در كادر فنی تغییر ایجاد خواهد شد ضمن اینكه در بخش بانوان كمك مربی تغییر كرده است.

رئیس فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: برنامه ما برای بازی‌های آسیایی 2026 ژاپن خواهد بود و حتماً چهره جدیدی از وزنه برداری را خواهید دید.

انوشیروانی بیان كرد: در دو دوره در وزنه برداری نسل‌سازی شده بود كه مربوط به سال‌های قبل از 2000 و 2010 بود كه ثمرات آن را دیده بودیم و مدال‌های مختلفی در مسابقات جهانی و المپیك كسب كرده بودیم.

وی افزود: این نسل‌سازی در 5 سال پیش كه یكی از دلایل آن كرونا هم بود اتفاق نیفتاد و الان داریم این كار را با كمی تعویق انجام می‌دهیم ولی قول می‌دهیم وزنه‌برداری به شرایط اوج خود برگردد.

انوشیروانی در مورد مربی خارجی گفت: به مربی خارجی نیاز نداریم خیلی از كشورهای همسایه و اروپایی از لحاظ مربی به مشكل خوردند و از ما خواستند كه برای آنها مربی بفرستیم. مربیان ما تجربیات مسابقات را دارند و كادر ما بسیار باسواد و عنوان‌دار المپیك هستند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری بیان كرد: در مسابقات آسیایی بچه‌ها خیلی روحیه خوبی نداشتند و بدن آنها بعد از مسابقات جهانی برنگشته بود، با بازیكن سالاری مخالفم و این را در تیم حال حاضر نشان دادیم. انتقاد پذیر هستیم، یا پاسخ مردم را می‌دهیم یا از آنها عذرخواهی می‌كنیم.

وی ادامه داد: در بحث آموزش و پرورش منتظر انتصاب معاون تربیت بدنی بودیم و آخر هفته بعد با وزیر محترم قرار ملاقات داریم تا انتصاب در آموزش و پرورش صورت بگیرد. در حال حاضر در تمام استان‌ها مسابقات داخلی برگزار كردیم و افرادی را شناسایی می‌كنیم كه پشت این نسل هم نسل دیگری باشد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری اضافه كرد: مسابقات در تمام رده‌ها در تمام استان‌ها برگزار شده و برای لیگ بانوان و لیگ كشور برنامه‌ریزی داریم. ما یك نسل در رده جوانان 17 تا 20 سال و یك نسل كه پشت آن هست در رده 13 تا 17 سال را تعریف كردیم و داریم بر روی آنها كار می‌كنیم.

انوشیروانی در مورد مربیان حال حاضر وزنه‌برداری گفت: در جامعه مربیان انگیزه ایجاد كردیم آخر هر سال 10 مربی برتر آقا و 5 مربی برتر خانم طبق شاخصه‌هایی كه داریم معرفی می‌شوند و از ما حقوق می‌گیرند و اگر بیمه نباشند بیمه می‌شوند و هر سال این ارزیابی انجام می‌پذیرد.

وی افزود: در بحث سبك وزن داریم استعدادیابی می‌كنیم و روزنه امید داریم كه سبك وزن‌های خوبی خواهیم داشت. در فوق سنگین هم باز برنامه داریم ولی همین دو تا فوق سنگین كه الان هستند می‌توانند در المپیك مدال كسب كنند.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)