جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

نادری: نوجوانان وزنه بردار شناسنامه‌دار می‌شوند

رئیس كمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری گفت: نوجوانان 12 تا 16 ساله وزنه‌بردار كشور شناسنامه‌دار می‌شوند.

1402/08/29
19:15

جواد نادری، رئیس كمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش گفت: برنامه‌ها و طرح‌هایی برای استعدادیابی به فدراسیون وزنه ارائه شده است. اولین طرح این است كه بچه‌های 12 تا 16 سال وزنه بردار را شناسنامه‌دار كنیم.

وی ادامه داد: از طریق فدراسیون نامه‌هایی به هیئت‌ها زده می‌شود و نفرات معرفی می‌شوند. گروه‌های استعدادیاب مانند دكتر، روانشناس علم و تمرین اردوهای دو روزه با توجه به حضور بچه‌ها در مدرسه در شهرستان‌ها برگزار می‌كنند.

وی افزود: كل ایران را باید به چهار منطقه تقسیم كنیم، در هر منطقه پایگاهی ایجاد كنیم كه مركزیت آن استان‌هایی باشد كه زیرساختش را داشته باشند. به صورت حضوری و از نزدیك شرایط فیزیكی ورزشكار را می‌ببینیم و آنها را در اردوهای دو روزه و سه روزه شركت می‌دهیم.

نادری گفت: مربی‌ها هم باید در این اردوها شركت كنند تا ببینیم واقعاً این بچه‌ها استعداد هستند و می‌توانند وزنه بردار باشند. باید برای آنها ایجاد انگیزه كنیم. خیلی از شهرستان‌ها فعال هستند و بچه‌های خوبی را استعدادیابی كردند و ما می‌خواهیم این كار را در تمام كشور ایجاد كنیم و همه باید كمك كنند تا این اتفاق در سطح كشور بیفتد.

رئیس كمیته استعدادیابی فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: بعد از مسابقات جوانان جهان یك پیش اردو برای نوجوانان گذاشته می‌شود و فعالیت را شروع می‌كنیم. قول بودجه این كار هم از طریق رئیس فدراسیون وزنه برداری داده شده است.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)