جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

انوشیروانی خبر داد؛ از برگزاری دو اردوی خارج از كشور و افتتاح كمپ تیم ملی در اسفند

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: برای سه وزنه‌بردار اعزامی به المپیك یك برنامه ویژه 7 ماهه با 2 اردوی خارج از كشور داریم و كمپ تیم ملی از اسفند مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

1402/10/04
11:46

سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: فدراسیون وزنه برداری و تمام دست‌اندركاران آن اعم از رئیس فدراسیون تا بقیه كادر فنی مكلف به پاسخگویی به رادیو ورزش و مخاطبان آن است و تا چند روز آینده یك فرد به عنوان رابط فدراسیون با رادیو ورزش برای ارائه خبرهای به روز معرفی خواهد شد.

انوشیروانی در مورد آخرین وضعیت وزنه‌برداران برای كسب سهمیه المپیك گفت: اعضای تیم ملی در چالوس در اردو هستند. 10 نفری كه حائز شرایط كسب سهمیه المپیك را دارند، در پروسه انتخابی‌های المپیك شركت می‌كنند تا نزدیك المپیك با ركوردگیری نهایی سه نفر آخر كه قرار است در المپیك وزنه بزنند، مشخص شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد 10 وزنه‌بردار برتر كه حائز شرایط كسب سهمیه المپیك هستند، اظهار كرد: 10 وزنه بردار شرایط كسب سهمیه المپیك را دارند. بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در ازبكستان و مسابقات قهرمانی تایلند سه نفر آخر نهایی خواهد شد.

وی در مورد اسامی 10 نفر وزنه‌بردار برتر افزود: حسین سلطانی با تغییر وزن جز 10 نفر قرار گرفته است. مصطفی جوادی كه تقریباً كسب سهمیه او مسجل شده و در دو مسابقه بعدی تثبیت خواهد شد. نفر سوم رضا دهداد در وزن 102 كیلوگرم است كه مسابقات جهانی تایلند آخرین مسابقه گزینه گزینشی اوست، كه جایگاه خود را تثبیت كند.

انوشیروانی اضافه كرد: رسول معتمدی باید در مسابقات باقیمانده ركورد خودش را طوری ثبت كند كه بتواند جز 10 نفر باشد. در فوق سنگین مهدی كرمی در حال كم كردن وزن است و وزنه‌های امیدوار كننده‌ای را می‌زند. در 102+ كیلوگرم علی داوودی با یك روند رو به رشد و تغییر تكنیك شرایط حضور در المپیك را دارد. آیت شریفی هم وزنه‌های امیدوار كننده‌ای را زده است.هر ده نفر شانس سهمیه المپیك را دارند، كه بعد از ركورد گیری و مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات تایلند، سه نفر نهایی برای اعزام به المپیك معرفی خواهند شد.

وی گفت: در كنار این وزنه برداران، 11 جوان نیز با آنها تمرین می‌كنند و در مسابقات قهرمانی آسیا به این جوانان نیز میدان خواهیم داد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری بیان كرد: برای نفراتی كه بعد از مسابقات تایلند اعزام به المپیك آن‌ها نهایی شود، بسته‌های حمایتی ویژه در نظر گرفته‌ایم تا به لحاظ معنوی و روانی آنها را آماده كنیم.

وی افزود: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در ازبكستان كه حدوداً یك ماه دیگر برگزار می‌شود، برای وزنه بردارهایی كه سهمیه المپیك آنها تثبیت شود، برنامه هفت ماهه ویژه با دو اردوی خارج از كشور داریم و با چند كشور رایزنی كردیم.

انوشیروانی در مورد مراسم تجلیل از وزنه‌برداران استان تهران گفت: مراسم تجلیل از وزنه‌برداران استان تهران با حضور مدیر كل استان و فرماندار، قهرمانان بزرگ وزنه‌برداری و علاقمندان به رشته وزنه‌برداری برگزار شد. در آن مراسم اداره كل ورزش استان قول در اختیار قرار دادن سه سالن به وزنه برداری تهران را به ما داده است.

انوشیروانی ادامه داد: كمپ تیم ملی وزنه برداری تا پایان بهمن ماه كامل و افتتاح می‌شود. بچه‌ها می‌توانند از اسفند ماه در كمپ تیم ملی تمرین كنند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در آخر قول حضور آقای نواب نصیر شلال سرمربی تیم ملی وزنه برداری در تاریخ دوم بهمن ماه در برنامه جهان ورزش را به این برنامه داد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیوی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)