جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

انتقادات كورش باقری از رئیس فدراسیون وزنه برداری

برنامه "مجله وزنه برداری" دوشنبه 2 اسفند، با كورش باقری، سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری و رضا عباسپور، سخنگوی فدراسیون وزنه برداری، درباره علل ضعف در برگزاری مسابقات قهرمان كشوری گفتگو كرد.

1395/12/02
15:29

به گزارش رادیو ورزش؛ كورش باقری، سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری، در پاسخ به این سوال كه چرا مسابقات وزنه برداری قهرمان كشوری، هرسال كمرنگ تر از سال گذشته برگزار می شود، عنوان كرد: وقتی صحبت های مسئولین هیأت های استان ها را شنیدم، نكته ای كه به نظرم رسید عدم برنامه ریزی خوب فدراسیون وزنه برداری بود.
وی، تصریح كرد: مسابقات جام فجر سال گذشته باتوجه به اینكه قبل از المپیك بود، توجیهاتی را داشت؛ اما امسال می بینیم كه این رقابتها كارایی لازم را از دست داده است و این كاملاً واضح است؛ وقتی تیم اصلی را در جام فجر شركت نمی دهیم و تیم جوانان را شركت می دهیم، به نظرم دنبال مسائل دیگری هستیم. برداشت بنده این است كه صرفاً دنبال این هستیم كه تعدادی از مسئولین كشورها دور هم جمع شویم و رایزنی های دیگری انجام بدهیم.
باقری، تأكید كرد: من مخالف گرفتن كرسی یا پست برای ایرانیها نیستم؛ اما سابقه برخی افراد نشان داده كه گرفتن پست آنها نه تنها هیچ كمكی به وزنه برداری نمی كند، حتی در برخی مواقع حضورشان مخرب است.
ما در گذشته مدت 12 سال علی مرادی را به عنوان دبیركل كنفدراسیون آسیا دیدیم كه به اعتقاد من هیچ منفعتی برای وزنه برداری ایران نداشت؛ البته شاید برای خودش داشت.
رضا عباسپور، سخنگوی فدراسیون وزنه برداری، اظهار داشت: من تعجب می كنم كه باقری رسم استاد و شاگردی را اینگونه به جا می آورد. ما شاهد بودیم در دور دومی كه علی مرادی برای دبیركلی آسیا كاندید شده بود، چه اتفاقات و خودزنی هایی در داخل وزنه برداری ایرن وجود داشت. تیمهایی كه از ایران در جام باشگاه های آسیا شركت می كردند، خوب می دانند كه حضور علی مرادی در آسیا و داشتن پست دبیركلی، چه محاسنی برای ورزش وزنه برداری ایران داشت.
برنامه زنده "مجله وزنه برداری" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای محمد رضا منصوریان و تهیه كنندگی عباس حیدری، روزهای دوشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)