ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

پیروزی مرادی در انتخابات وزنه‌برداری کاملا قانونی است

برنامه "ورزش ایران وزنه‌برداری" دوشنبه 24 تیر، با هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی ورزش، در ارتباط با شبهات پیش آمده در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری به گفتگو پرداخت.

1398/04/24
11:50

به گزارش رادیو ورزش؛ روز گذشته کاندیداهای بازنده در انتخابات مجمع فدراسیون وزنه‌برداری به وزیر ورزش و جوانان نامه‌نگاری کردند که این انتخابات براساس آیین نامه انتخاباتی باید ابطال و به صورت مجدد برگزار شود یا به سمتی برود که به دور دوم کشیده شود.

هوشنگ نصیرزاده، کارشناس حقوقی ورزش، در پاسخ به این سوال که با توجه به قانون نصف بعلاوه یک رأی که در اساسنامه فدراسیون آمده است، آیا امکان ابطال انتخابات وجود دارد یا خیر، بیان کرد: اکثریت مطلق به این مفهوم است. گاهی اوقات در اساسنامه نوشته می‌شود که بدست آوردن آراء نصف بعلاوه یک و برداشت اشتباهی از این موضوع می شود که مثلاً 50 نفر بعلاوه یک نفر دیگر؛ در حالیکه منظور این نیست. بنده این اواخر که اساسنامه فدراسیون کشتی و وزنه برداری را نوشتم، در آنجا کاملاً توضیح داده ام اکثریت مطلق و نسبی چیست.

در مجمع فدراسیون فوتبال هم زمانیکه اسدی دبیرکل بود و بنده در فدراسیون شمارش آراء می‌کردم، وی این مطلب که ما آدم نصف نداریم را مطرح کرد. منظور از نصف بعلاوه یک، یعنی کمی بیشتر از 50 درصد آراء و این تعریف دقیق اکثریت مطلق است. اشتباهی که وجود دارد این است که با حساب، آراء را تقسیم بر 2 می کنند و یک عدد هم روی آن می گذارند.

رأیی که علی مرادی آورده است، دقیقاً بیش از 50 درصد آراء است و وی از این لحاظ اصلاً مشکلی ندارد. در اساسنامه فدراسیون وزنه برداری که سال 96 تهیه کردیم و در مجمع فدراسیون تصویب شد اما فعلاً اجرایی نیست هم به این مسئله اشاره شده است.

برنامه ورزش ایران وزنه‌برداری، با اجرای نوروزی و کارشناسی اقبالپور، روزهای دوشنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیو ورزش تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)