ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

نگاهی کارشناسی به وضعیت لیگ وزنه برداری کشور

برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 7 مرداد، با بابک پورعالی، کارشناس وزنه برداری، درباره وضعیت لیگ وزنه برداری کشور به گفتگو پرداخت.

1398/05/07
15:00

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ بابک پورعالی، کارشناس وزنه برداری، در خصوص سطح کمی و کیفی رقابتهای لیگ وزنه برداری اظهار داشت: تقریباً 25 سال از شروع رسمی رقابتهای لیگ ما می گذرد؛ اما این سوال مطرح است که چرا در طول این سالها ما سیر صعودی را نداشتیم. بسیاری از تیم های مطرحی که در سالهای گذشته در رقابتهای لیگ حضور داشتند، اکنون نیستند. به نظرم وقت آن است که مقداری تعاملات را با بخش خصوصی بیشتر کرد و پای چنین تیم هایی را به رقابتهای لیگ باز کرد تا شاهد رقابتهای پویاتری باشیم.

وی، تصریح کرد: ما فردی مثل سعید آذری را در باشگاه ذوب آهن داریم که خودش از خانواده وزنه برداری است. باید پای صحبت این مدیر بنشینیم ببینیم چه اتفاقی می افتد که حاضر است در فوتبال سالانه 50 یا 60 میلیارد تومان برای ذوب آهن هزینه می کند؛ اما دلش نمی آید برای وزنه برداری حتی 2،3 میلیارد تومان هزینه کند. آذری حتماً حرف هایی خواهد داشت.

پورعالی، با بیان اینکه قبل از انتخابات با اکثر نامزدهای انتخاباتی مصاحبه رو در رو و بلند داشته، عنوان کرد: یکی از برنامه های همه نامزدها این بود که لیگ را از این شرایط خارج کنند و برای این کار برنامه داشتند. قطعاً مرادی هم در این زمینه برنامه دارد. مرادی در مجمع عنوان کرد که از برنامه سایر نامزدها حتماً استفاده می کنیم. به نظرم اکنون وقتش است که تعامل ایجاد شود و در نهایت به راهکاری برسیم که لیگ را از شرایط کنونی خارج کنیم.

این کارشناس وزنه برداری، به لزوم جذب اسپانسرو داشتن برنامه تأکید کرد و گفت: ما 2،3 تیم نظامی با بنیه بسیار ضعیف داریم و 2 تیم دولتی داریم که با بخشنامه های اخیری که از سوی وزارتخانه ها آمده، دست و بالشان برای هزینه کردن در ورزش حرفه ای بسته است. شاید فقط یک تیم داریم که از شرایط خوبی برخوردار است و این مسئله باعث می شود همه ستاره ها جذب آن یک تیم خاص شوند و عملاً ما دیگر رقابتی را در جریان لیگ شاهد نباشیم. ما به صرف گرفتن پخش زنده نمی توانیم اسپانسرها را جذب کنیم؛ بنابراین حتماً باید برنامه داشت.

برنامه ورزش ایران وزنه برداری، با اجرای نوروزی و کارشناسی اقبالپور، روزهای دوشنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیو ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)