ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

برخواه: علی حسینی در مسابقات جهانی حضور نخوهد داشت

برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 21 مرداد، با برخواه، سرمربی تیم ملی وزنه برداری، درباره وضعیت تمرینی و اردویی تیم گفتگو کرد.

1398/05/22
16:28

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ برخواه، سرمربی تیم ملی وزنه برداری، در ارتباط با شرایط اردویی تیم اظهار داشت: اردوی تیم ملی برای مسابقات جهانی 2019 تایلند از 10 خرداد در تهران آغاز شد و تا 6 مرداد تمرینات را در مجموعه ورزشی آزادی پیگیری می کردیم. 6 مرداد اردویمان در شهرستان نور تشکیل شد. خداروشکر اردوی خوبی بود و اثرات مثبتی روی اعضای تیم ملی گذاشت. در این اردو رکوردگیری هم انجام شد و انشالله تا فردا لیست اسامی 12 نفری که کاندیدای حضور در مسابقات جهانی تایلند هستند را اعلام می کنیم.
وی، در پاسخ به این سوال که وضعیت آسیب دیدگی در تیم چگونه است، گفت: آسیب دیدگی در ورزش وزنه برداری آن هم برای کسانی که حرفه ای کار می کنند، اتفاق عجیبی نیست. ما می توانیم تمرینات را سبک تر کنیم و هیچ آسیب دیدگی هم پیش نیاید؛ ولی وقتی می خواهیم وزنه برداران را برای میدان بزرگی مثل مسابقات جهانی آماده کنیم، نیاز است که وزنه برداران به وزنه های سنگین تر هم حمله کنند. به همین جهت طبیعتاً خطر آسیب دیدگی همیشه وزنه برداران را تهدید می کند.
هر جلسه تمرینی سنگینی که در نظر می گیریم، اعضای کادر فنی دائماً این استرس را داریم که خدایی نکرده آسیب دیدگی پیش نیاید. اتفاق عجیبی نیست و به طور کامل نمی توان مانع از آسیب دیدگی ورزشکاران شد.
برخواه، همچنین درباره وضعیت مصدومیت علی حسینی و هاشمی عنوان کرد: علی حسینی در اردوی خرداد ماه تا اوایل تیر شرایط خوبی داشت؛ اما در نهایت دچار مصدومیت شد. آسیب دیدگی هایی که برای وی پیش آمد، روی وزنه های خیلی سبک بود و هنوز به وزنه های سنگین هم نرسیده بود. آین آسیب دیدگی ها ادامه پیدا کرد و از نظر ذهنی خیلی روی وی فشار آورد. تلاش زیادی انجام شد تا بتواند شرایط را طوری پیش بیاورد که در رکوردگیری حضور داشته باشد؛ اما مقدور نشد و خود این ورزشکار اردو را ترک کرد. طبیعتاً در مسابقات جهانی علی حسینی حضور نخواهد داشت.
هاشمی در مسابقات قهرمانی آسیا در شهر ایلام دچار آسیب دیدگی شد. صفحه روی دست وی افتاد و انگشت شست دستش آسیب دیده شد. این ورزشکار اواسط تیر ماه که به اردو اضافه شد، شرایط نسبتاً مناسبی داشت. همان زمان ما در حضور همه اعضای تیم ملی اعلام کردیم که هاشمی از حضور در رکوردگیری معاف است.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، با اجرای نوروزی و کارشناسی اقبالپور، روزهای دوشنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیو ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)