ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

اعلام اسامی 12 وزنه بردار جوان و نوجوان برای رقابتهای آسیایی

برنامه "ورزش ایران وزنه برداری" دوشنبه 28 مرداد، در مصاحبه ای با بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری، درباره شرایط تمرینی تیم و مسابقات پیش رو گفتگو کرد.

1398/05/28
12:41

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه برداری، در ارتباط با وضعیت تیم ملی جوانان کشور گفت: تیم ملی جوانان ما بعد از اینکه توانستند برای چهارمین بار پیاپی عنوان قهرمانی دنیا را کسب کنند، تصمیم گرفتیم به نفرات جدیدی که در اردوی تیم ملی حضور داشتند و به رقابتهای جهانی اعزام نشده بودند، یک فرصت بدهیم تا در مسابقات آسیایی شرکت کنند؛ البته به شرط اینکه در مدت باقیمانده به رکوردهایی که مدنظر داریم، برسند. 4، 5 وزنه بردار را به اردو دعوت کرده ایم و محک می زنیم. تا روزهای آخر فرصت در اختیارشان می گذاریم و اگر به میزان آمادگی مدنظر برسند، اعزام خواهند شد.
دبیر فدراسیون وزنه برداری، تصریح کرد: بلافاصله بعد از مسابقات آسیایی سعی می کنیم با اختلاف زمانی کوتاهی، اردوی جوانان را با حضور نفرات اصلی دوباره شروع کنیم تا ملی پوشان جهت حضور در رقابتهای جهانی که اسفند ماه برگزار می شود به آمادگی لازم برسند.
وی، در پاسخ به این سوال که رکوردگیری که اکنون صورت می گیرد برای همه اوزان نیست؛ زیرا قبلاً انجام شده است؛ این رکوردگیری با چه هدفی انجام می شود، بیان کرد: در رکوردگیری قبلی مان که تقریباً 10 روز قبل انجام شد، نفرات اصلی مان را انتخاب کردیم؛ اما می خواهیم اسم 2 نفر دیگر را به عنوان رزرو رد کنیم. در اوزان 89، 96 و 102 کیلوگرم ورزشکارانی که داشتیم، هیچ یک خوب کار نکرده بودند.
امروز آخرین فرصتی است که لیست 12 نفره تیم ملی نوجوانان و جوانان که قرار است در مسابقات کره شمالی شرکت کنند را اعلام کنیم. بر همین اساس امروز یک رکوردگیری بین نفراتی که دفعه قبل خوب کار نکردند، برگزار کردیم تا از بین 6 ورزشکار حاضر 2 نفر به لیست 10 نفره مان اضافه شوند.
بیرانوند، درباره زمان اعزام ملی پوشان اظهار کرد: با توجه به اینکه اکنون زود است، هنوز بلیط ها را تهیه نکرده ایم؛ اما احتمالاً اواخر مهر ماه تیم اعزام خواهد شد و اوایل آبان به کشور بازخواهد گشت.
برنامه ورزش ایران وزنه برداری، با اجرای نوروزی، روزهای دوشنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیو ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)