ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

ارزیابی عملکرد وزنه برداری در مسابقات جهانی تایلند

برنامه "ورزش ایران، وزنه برداری" دوشنبه 8 مهر در گفتگو با حسین مقامی، رئیس هیئت وزنه برداری استان قزوین به بررسی عملکرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جهانی 2019 تایلند اختصاص داشت.

1398/07/08
15:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ حسین مقامی، رئیس هیئت وزنه برداری استان قزوین پیرامون عملکرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جهانی 2019 تایلند اظهار کرد: هشتاد و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جهان مردان، جمعه در تایلند به پایان رسید و ورزشکاران ما در 4 وزن صاحب مدال شدند. در مجموع امتیازات هم عنوان چهارمی کسب شد که جا دارد به ورزشکاران و فدراسیون تبریک بگویم.
وی ادامه داد: تیم ایران در این رقابتها مانند سنوات گذشته دارای نقاط ضعف و قوت بود. از نقاط قوت تیم کسب این 4 مدال بوسیله وزنه برداران جوان بود. ضمن اینکه ثابت شد که اگر فدراسیون روی سبک وزنها سرمایه گذاری کند می تواند موفق باشد.
مقامی عنوان کرد: ولی ما نتوانستیم مدال طلای مجموع بگیریم و پرچم ایران را بالا ببریم. وزنه برداری رشته ای است که مرغوبیت مدال اهمیت دارد نه جمع امتیازات. ما بیشتر به دنبال این هستیم که تیم کامل را ببریم و امتیاز کسب کنیم و بگوییم چندم جهان شدیم. در حالیکه بیشتر کشورها با تک ستاره ها شرکت کردند و تنها 7 کشور با تیم کامل شرکت داشتند. بعلاوه برای اولین بار در سنگین وزن دو شرکت کننده داشتیم که نه تنها روی سکو نرفتند بلکه جز 6 نفر هم نشدند.
وی تصریح کرد: متاسفانه قبل از اعزام بزرگنمایی شد که ما برای قهرمانی می رویم. در حالیکه سال 2017 هم که قهرمان شدیم، در غیاب 10 کشور جهان بود. در ضمن مانند سنوات گذشته هیچ داوری از ایران حضور نداشت. درحالیکه بیش از 300 نفر داور بین المللی در کشور داریم.
برنامه "ورزش ایران، وزنه برداری" دوشنبه 8 مهر با اجرای نوروزی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه دوشنبه ها ساعت 9 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)