ورزش ایران وزنه برداری دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

گفتگوی جنجالی نائب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری با رادیو ورزش

برنامه "ورزش ایران، وزنه برداری" دوشنبه 3 شهریور در گفتگو با مریم منظمی، نائب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری به گفتگو در خصوص نامزد شدن وی برای ریاست فدراسیون دوومیدانی پرداخت.

1399/06/03
11:50

به گزارش رادیو ورزش؛ مریم منظمی، نائب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری درباره شروع فعالیت هایش در رشته وزنه برداری با رادیو ورزش به گفتگو پرداخت.
منظمی در پاسخ به این سوال که حضور کوتاه مدت وی در فدراسیون وزنه برداری به نوعی اجحاف در حق این رشته است زیرا جابجایی در این فاصله کوتاه، نگاه بلند مدتی برای سامان دادن به وزنه برداری بانوان ندارد و به وزنه برداری لطمه خواهد زد؛ توضیح داد: سبقه ورود من به سازمان تربیت بدنی و ادامه تحصیل من در مقطع دکتری تربیت بدنی به واسطه سوابقم در رشته دوومیدانی بود.
نائب رئیس بانوان فراسیون وزنه برداری ادامه داد: در دوره قبلی انتخابات دوومیدانی عزم خودم را جزم کردم که حتما در این انتخابات شرکت کنم. از این کار چند هدف داشتم: اول اینکه از جامعه بانوان بودم و واژه مدیریت در کشور ما در اجرا و در معنی عمیق خود مساوی واژه مرد است. بیش از50٪ افراد تحصیلکرده جامعه زن هستند ولی متاسفانه زمانی که در لایه های مدیریتی می رویم می بینیم که کمتر از 30٪ مدیران زنها هستند.
وی تاکید کرد: هر ثبت نامی منوط به انتخاب شدن نیست. من با امید جلو می روم ولی با 8 نفر آقایی رقابت می کنم که برنده شدن آنها قطعی تر است.
نایب رئیس بانوان تصریح کرد: هیچگونه حاشیه ای در این فدراسیون نبوده و من از مرادی، رئیس فدراسیون اجازه گرفته ام. من با هدف اثبات توانمندی های بانوان وارد این عرصه شدم.
منظمی در پاسخ به این پرسش که او در گفتگو با یکیاز رسانه ها از تربیت وزنه بردار تا بررسی ظرفیت ها در استان ها صحبت کرده بود و اکنون با حضورش در انتخابات دوومیدانی اجرایی شدن این برنامه ها چه خواهند شد، تصریح کرد: من یک سوال دارم مگر انتخابات برگزار شده و من برنده شده ام؟ اگر فرضا هم برنده شوم من برنامه را نوشته ام و تحویل مدیر بعدی داده می شود که گام به گام اجرا شود.
او در مورد ضمانت اجرایی شدن برنامه اش نیز گفت: ضمانت اجرای آن تعهدی است که رییس فدراسیون دارد. من برنامه راهبردی ام را نوشته ام و با جدیت آن را جلو می برم. دوست ندارم این را عنوان کنم اما یک درصد هم احتمال ندارد در انتخابات دوومیدانی رای بیاورم چون من زن هستم. در جامعه ای که مردها هستند هیچ حقی برای زن ها وجود ندارد.
منظمی که با برنامه «ورزش ایران، وزنه برداری» رادیو ورزش گفتگو می کرد در مورد اینکه رییس فدراسیون ژیمناستیک هم از بانوان است، گفت: ما 53 فدراسیون داریم اما دو رییس آن از بانوان هستند. الان هم به عنوان یک زن می خواهم در انتخابات بگویم چه برنامه ها و چه توانمندی هایی دارم. از طرفی چرا پست نایب رییس بانوان باید افتخاری باشد . ما در هیات رییسه عضو افتخاری هستیم و چرا کسی این مسئله را بررسی نمی کند.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو بطور کامل باشید.
برنامه "ورزش ایران، وزنه برداری" با اجرای محمد درخشنده و با کارشناسی باقری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه دوشنبه ها ساعت 9 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)