جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

حضور دو داور زن ایرانی در رقابت های اسكواش قهرمانی آسیا

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 24 مرداد با حضور سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش به موضوع اعزام دو داور زن ایرانی به مسابقات آسیایی پرداخت.

1396/05/25
09:25

به گزارش رادیو ورزش؛ دو داور زن ایرانی در رقابت های اسكواش قهرمانی جوانان آسیا به قضاوت خواهند پرداخت. الهام رمضانی و سوفیا نواده دو داور بین المللی ایرانی هستند كه در بیست و چهارمین دوره مسابقات اسكواش قهرمانی جوانان آسیا قضاوت می كنند. این دو داور بین المللی در اردیبهشت ماه نیز در مسابقات قهرمانی آسیای بزرگسالان هند قضاوت كردند. الهام رمضانی در سال گذشته هم در مسابقات تیمی آسیا كه هر دو سال یكبار برگزار می شود؛ داوری كرده است.
بیست و چهارمین دوره اسكواش قهرمانی جوانان آسیا از سه شنبه بیست و چهارم مردادماه در عمان پایتخت اردن آغاز می شود و تیم ملی اسكواش ایران با 4 ورزشكار پسر در این رقابت ها حضور خواهد داشت.
سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش در این رابطه گفت: در گذشته های دور بهاره كارآگاه یكی از داوران بین المللی كشورمان بود كه به كشورهای مختلف دعوت می شد و به داوری مسابقات می پرداخت. وی كه داور شناخته شده ای بود پس از اینكه ازدواج كرد و متاهل شد؛ از فدراسیون و فعالیت های خود دور شد. فدراسیون به تازگی از ایشان دعوت به همكاری كرده است. فدراسیون نیز درهای خود را باز گذاشته تا كسانی كه لیاقتش را دارند در آسیا و جهان مطرح شوند.
وی در ادامه افزود: افرادی مانند مهدی مختاری كه از طریق فدراسیون آسیایی دعوت شده و در رقابت های آسیایی حضور دارد؛ سوفیا نواده و الهام رمضانی شب گذشته وارد اردن شده اند و از صبح سه شنبه رقابت ها را قضاوت می كنند؛ در این دوره از مسابقات حضور فعالی دارند. این داوران با كمك فدراسیون، هیئت های استانی بخصوص تهران و فارس و هزینه خودشان به رقابت ها اعزام می شوند تا داورانی با تجربه ای داشته باشیم و برای قضاوت در مسابقات بین المللی آماده شوند.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 24 مرداد، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای اسكویی بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)