جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

ایران، میزبان رقابت های نوجوانان زیر 13 سال غرب آسیا

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 7 آذر با حضور مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس به گفتگو پیرامون مسائل مختلف تنیس در كشورمان پرداخت.

1396/09/08
10:16

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس درباره میزبانی ایران برای مسابقات نوجوانان زیر 13 سال غرب آسیا گفت: از دو هفته آینده مسابقات نوجوانان زیر 13 سال غرب آسیا در جزیره كیش برگزار خواهد شد. قرار بر این بود كه كشور امارات و شهر خجیره میزبان این مسابقات باشد اما آنها اعلام كردند كه نمی توانند میزبانی كنند. پس از اعلام فدراسیون آسیایی، پیش بینی میزبانی را كردیم و برنامه ریزی ها برای اجرای آن را انجام دادیم. خوشبختانه كمك جدی برای میزبانی انجام گرفت و كنفدراسیون آسیا با درخواست ما موافقت كردند. در این راستا برقعه ای و صدری از همكاران فدراسیون تنیس، پیگیری های لازم را انجام می دادند.
این میزبانی اتفاق خوبی برای ما است زیرا در برنامه ریزی ها همیشه اولویت ما با رده های سنی پایه بوده و یكی از مزایای این مسابقات این است كه با 8 بازیكن، 4 پسر و 4 دختر می توانیم در مسابقات شركت كنیم. مسابقات انتخابی برای حضور تیم ها برای دختران در مجموعه ورزشی استقلال و برای پسران در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد و نفرات برتری كه باید در این مسابقات حضور داشته باشند؛ شناسایی شدند. امیدواریم این نفرات بازی های خوبی را به نمایش بگذارند و نتایج مطلوبی كسب كنند. در این روزها كشورهای علاقمند به حضور در رقابت در حال اعلام نظر هستند و ما منتظر اعلام حضورشان هستیم.
شایسته در خصوص تغییرات و اقدامات جدید فدراسیون تنیس توضیح داد: حدود یك ماه است كه با مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون تصمیم بر ایجاد كمیته فنی در فدراسیون گرفته ایم. در دوره های گذشته هم نوسانات مختلفی در این كمیته داشتیم. اما در دوره جدید تركیبی جدید شكل گرفته كه طی یك ماه بصورت منظم تشكیل جلسه می دهد. مسابقات جدی را تا آخر سال پیش رو داریم و كمی كارمان سنگین است.
پس از شكلگیری كمیته فنی مسئولیت مباحث فنی در رابطه با تیم های ملی و سایر موارد بر عهده این كمیته است. در این میان افراد پیشكسوتی كه به زبان انگلیسی تسلط دارند و به علم روز تنیس آشنا هستند و همچنین همكارانی كه مسائل فنی مربوط به فدراسیون را كنترل می كنند در این كمیته حضور دارند. ظرف مدت یك هفته كادر فنی كاملا مشخص خواهد شد. یكی از مربیان خوب ما به عنوان ناظر فنی تیم های ملی بانوان و یك نفر برای نظارت بر آقایان انتخاب می شود كه این افراد كل عملكرد تیم های ملی را بررسی می كنند. آنها با توجه به مصوبات كادر فنی كارها را پیگیری می كنند و گزارشات را در كمیته مطرح می نمایند و پیگیری های لازم را انجام می دهند.
پس از تعیین كادر فنی بازیكنان هم زیرنظر گرفته می شوند و كارمان را از حدود 10 روز دیگر بطور جدی شروع خواهیم كرد. تا تیم با قدرت هرچه بیشتر برای حضور در مسابقات دیویس كاپ آماده شود.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 7 آذر، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ كشاورز بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)