جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

تهران میزبان مسابقات جام ده هزار دلاری شهدای نیروی دریایی

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 14 آذر با حضور عزیزی پور، دبیر فدراسیون اسكواش به توضیح درباره مسابقات كلوز ستلایت و مسابقات جام شهدای نیروی دریایی پرداخت.

1396/09/18
08:28

به گزارش رادیو ورزش؛ رقابت های اسكواس كلوز ستلایت در گرگان برگزار شد و رقابت ها در قسمت آقایان پایان یافت. در هفته آینده هم جام شهدای نیروی دریایی برگزار می شود.
عزیزی پور، دبیر فدراسیون اسكواش در این خصوص بیان كرد: مسابقات كلوز ستلایت با حضور 36 ورزشكار در استان گلستان برگزار شد. این مسابقات در دو جدول مقدماتی و اصلی بود كه در نهایت علیرضا شاملی، ملی پوش كشورمان اول شد و برادرش سهیل شاملی مقام دوم را بدست آورد.
وی درباره وضعیت اسكواش استان گلستان گفت: اسكواش استان گلستان سطح بالایی داشت اما با تغییراتی كه در چند سال اخیر در هیئت اسكواش گلستان رخ داد؛ كمی افول كرد. اما خوشبختانه در حال حاضر حركت های خوبی صورت گرفته است. در این استان دو سالن اسكواش وجود دارد. یكی از سالن ها دارای یك كورت و دیگری دارای 3 كورت اسكواش است.
در حال حاضر تمام استان های كشور هیئت اسكواش استانی دارند و بجز سه استان بوشهر، ایلام و كردستان، همه استان ها دارای كورت هستند. در بعضی استان ها مانند ارومیه علاوه بر مركز استان در شهرستان ها هم كورت وجود دارد. از لجاظ زیرساختی رو به جلو حركت می كنیم و این توانایی را داریم تا در 10 استان میزبان رویدادهای بین المللی باشیم.
دبیر فدراسیون اسكواش پیرامون برگزاری مسابقات جام شهدای نیروی دریایی گفت: مسابقات PSA به میزبانی استان تهران تحت عنوان جام شهدای نیروی دریایی ارتش برگزار می شود. مسابقات ده هزار دلاری است كه به همت هیئت اسكواش استان تهران، همچنین با همكاری و زیر نظارت مستقیم نیروی دریایی اجرا می شود. این مسابقات سال گذشته تحت عنوان مسابقات 5 هزار دلاری بود. اما امسال با حضور 17 ورزشكار از كشورهای صاحب سبك مانند هنگ كنگ، پاكستان، هند، عراق، كویت، فرانسه و انگلستان اجرا خواهد شد. رقابت ها از 19 تا 25 آذر در مجموعه ورزشی حیدرنیا خواهد بود.
این برای دومین بار است كه كشورمان میزبان چنین مسابقاتی است. رنكینگ 90 دنیا در این رقابت حضور دارد. فدراسیون با روابط دیپلماسی قوی كه دارد با كشورهای صاحب نام و ورزشكاران حرفه ای تر ارتباط برقرار كرده و آنها حضور خواهند بافت. در كل 45 شركت كننده وجود دارد كه 26 ورزشكار از ایران هستند.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 14 آذر، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای مسعود اسكویی بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)