جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

انتصاب علیرضا خروشی به عنوان مشاور عالی هیئت رئیسه كنفدراسیون تنیس آسیا

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 21 آذر با حضور علیرضا خروشی، مشاور دائمی رئیس كنفدراسیون آسیا به توضیح در خصوص جایگاه ایران در مجامع بین المللی تنیس پرداخت.

1396/09/22
08:06

به گزارش رادیو ورزش؛ اجلاس كنفدراسیون تنیس آسیا در جاكارتای اندونزی برگزار شد. مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس كشور در این مراسم حضور داشت و موفق شد یكبار دیگر به عضویت هیئت رئیسه كنفدراسیون آسیا دربیاید. ما باید بتوانیم سهمیه خودمان را در كنفدراسیون آسیا بالا ببریم. سال ها پیش اولین عضو هیئت رئیسه كنفدراسیون آسیا، علیرضا خروشی، رئیس سابق فدراسیون تنیس كشورمان بود كه مسیر فدراسیون كشورمان را به سمت كنفدراسیون آسیا باز كرد. در حال حاضر خروشی از سوی رئیس هندی كنفدراسیون آسیا به عنوان مشاور دائمی رئیس كنفدراسیون آسیا انتخاب شد.
علیرضا خروشی، مشاور دائمی رئیس كنفدراسیون آسیا در خصوص كسب عنوان جدید خود توضیح داد: من سه دوره دو ساله عضویت هیئت رئیسه كنفدراسیون تنیس آسیا را داشتم. حتی در زمانی كه در فدراسیون هم حضور نداشتم به عنوان نماینده تنیس ایران ؛ این توفیق را داشتم كه در دوره چهارم هم عضو هیئت رئیسه باشم. 8 سال عضو هیئت رئیسه بودم و در این دوران توانستیم كرسی های زیادی كه مربوط به كمیته های مختلف بود؛ در اختیار داشته باشیم و حتی در دو بخش رئیس كمیته ها بودیم.
این فرصتی برای بردن نام تنیس كشورمان در مجامع آسیایی بود. ما در 6 كمیته عهده دار مسئولیت بودیم. برای مثال مجید شایسته ریاست كمیته تدوین قوانین و مقررات را بر عهده داشت و یا شاهرخ كشاورز در بخش رسانه ها فعالیت می كرد. خوشبختانه در آن دوران امیر برقعه ای هم به عنوان افسر كنترل كننده غرب آسیا در فدراسیون جهانی فعالیت كرد. با توجه به توانایی های برقعه ای وی به عنوان یكی از مهره های تعیین كننده و حساس ITF مشغول انجام وظیفه است. بخشی از میزبانی ها و شرایط مطلوبی كه مهیا می شود هم با كمك وی و پیگیری فدراسیون انجام می شود. حضور نماینده یك كشور در مجامع بین المللی هنگام تصمیمگیری بسیار مفید و كارساز است.
خروشی اظهار كرد: طی تماسی كه رئیس فدراسیون جهانی تنیس با من داشت؛ پیشنهاد حضور در كنفدراسیون تنیس آسیا را مطرح كرد. وی سمت هایی را به من پیشنهاد كرد و بر اساس شرایط موجود پیشنهاد مشاورت عالی هیئت رئیسه كنفدراسیون آسیا را پذیرفتم تا بصورت مادام العمر این كار را انجام دهم. من نیز استقبال كردم تا از این راه بتوانم به كشورم كمك كنم. علاوه بر این امیدواریم با هماهنگی كه با شایسته، رئیس فدراسیون تنیس خواهیم داشت جایگاه های بهتر و بیشتری را برای كشورمان كسب كنیم.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 21 آذر، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ كشاورز بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)