جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

پیشرفت شگرف اسكواش بازان ایرانی

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 5 دی با حضور محمدحسین سنایی، سرمربی تیم ملی اسكواش به گفتگو پیرامون پیشرفت های اسكواش بازان ایرانی پرداخت.

1396/10/06
14:19

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدحسین سنایی، سرمربی تیم ملی اسكواش در خصوص فعالیت ها و نتایج مثبت تیم ملی اسكواش توضیح داد: اتفاقات اخیر اسكواش به شدت موفقیت آمیز بوده و قبل از این تكرار نشده بود. سال گذشته در بخش بزرگسالانمان برای اینكه به بازیكنان انگیزه ببخشیم؛ طرحی را در فدراسیون به تصویب رساندیم كه در سال 5 مسابقه PSA (سازمان حرفه ای اسكواش بازان دنیا) و دو مسابقه رنكینگ دار جهانی را در كشورمان داشته باشیم. بزرگسالان ما می توانند تجربه بازی های بین المللی و مبارزه با یك حریف خارجی از هر جای دنیا را داشته باشند. با این هدف ما تا پایان سند راهبردی فدراسیون می توانیم در قسمت آقایان و بانوان جز 100 نفر اسكواش باز برتر دنیا باشیم.
خوشبختانه ما امسال دو مدال طلا در مسابقات PSA بدست آوردیم. سجاد زارعیان در مسابقات ارومیه و نوید ملك ثابت، كاپیتان تیم ملی بزرگسالان در مسابقات امیركبیر توانست قهرمان شود. مدت هاست بازیكنانی كه در راند یك و دو حذف می شدند؛ به فینال راه پیدا می كنند و كسب مدال می كنند. این نشاندهنده میزان بالای آمادگی و استاندارد بازیكنان است. زیرا آنها توانسته اند چند بازی پشت سر هم را ببرند و در نهایت قهرمان شوند. این آینده دور نیست كه بازیكنان ما در تورنمنت های مختلف بین المللی مختلف موفق شوند. پایان امسال هم مسابقات آسیایی را پیش رو داریم.
وی افزود: از بین 10 تورنمنتی كه برای حضور در آن برنامه ریزی كرده ایم؛ 4 تورنمنت آن در داخل كشور خواهد بود تا بازیكنان بدون صرف هزینه رقابت كنند. از طرفی برای تشویق و ایجاد انگیزه در بازیكنانی كه در بازی های PSA مقام اول تا سوم را بدست می آورند؛ بخشی از هزینه سفر و جوایز به آنها اعطا می شود.
سنایی تاكید كرد: ما به حمایت بیشتر فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان، و تمام نهادهای مرتبط نیاز داریم تا اسكواش بازان ما تجربه بیشتر و افتخار بیشتری در اسكواش كسب كنند.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 5 دی، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ كشاورز بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)