جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

زنجان میزبان رقابت های بین المللی دهه فجر

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 12 دی با حضور دكتر سید بهادر زكی زاده، سرمربی تیم ملی بدمینتون كشورمان به توضیح پیرامون برگزاری رقابت های بین المللی دهه فجر اختصاص داشت.

1396/10/13
09:20

به گزارش رادیو ورزش؛ یكی از پر سابقه ترین برگزاركنندگان مسابقات ورزش های راكتی كه به صورت بین المللی برگزار می شود؛ از جهت پیوستگی و كیفیت مسابقات، رشته بدمینتون است. با اینكه دو سال وقفه وجود داشت و موفق نشدند مسابقات بین مللی دهه فجر را برگزار كنند. اما مجددا وارد میدان شدند و قرار است ظرف یك ماه آینده رقابت های بین المللی دهه فجر را برگزار كنند. یكی از مزایای میزبانی حضور شایسته نمایندگان ایران است.
دكتر سید بهادر زكی زاده، سرمربی تیم ملی بدمینتون كشورمان در این خصوص گفت: یكی از اهداف ما در تقویم عملیاتی، آمادگی برای مسابقات دهه فجر است. امیدواریم هر سال وضعیت تیم ما در این رقابت ها بهتر شود. رقبایی كه در این عرصه وارد می شوند؛ جز رده های 30 تا 60 دنیا هستند. اگر بازیكنان ما تمرینات خود را با این هدف بزرگ هماهنگ كنند؛ قطعا می توانند جایگاه جهانی بهتری را بدست بیاورند.
وی در ادامه توضیح داد: نمایندگان كشورمان در بخش دو نفره هم شركت می كنند. كار در این بخش سختتر است و آنچه در بدمینتون دنیا اجرا می شود كاملا تخصصی و حرفه ای است. ما در قسمت دو نفره با مشكلات زیادی مواجه هستیم و هماهنگی آنها كار بزرگی است. بیشتر بازی های ما در بخش یك نفره است كه همیشه نتایج بهتری بدست می آورند.
زكی زاده تصریح كرد: هنوز از نظر شاخص های استاندارد جهانی كمبود هایی داریم اما قابل مقایسه با دوران گذشته كه از توپ های غیر پری و غیر استاندارد استفاده می كردیم؛ نیست. اما از طرفی در بازیكنان جوانتر انگیزه ها، روحیه و اهداف به گونه ای دیگر تعریف می شود و جوانان با چالش مواجه می شوند. بخصوص زمانی كه با كنكور، دوران خدمت سربازی و یا مسائل اقتصادی مواجه می شوند.
مسابقات بین المللی دهه فجر 16 تا 19 بهمن در زنجان برگزار می شود. امیدواریم در این دوره نتایج خوبی كسب شود و باعث خوشحالی است كه علاقمندان به بدمینتون در رقابت ها حضور داشته باشند و انگیزه بازیكنان را برای رقابت بهتر افزایش دهند.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 12 دی، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای كشاورز بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)