جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

تلاشهای فدراسیون اسكواش برای ارتقای رنكینگ

برنامه مجله ورزش های راكتی، سه شنبه 19 دی با حضور مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش به بیان برنامه های این فدراسیون پرداخت.

1396/10/20
08:10

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش در رابطه با اردوی تیم ملی توضیح داد: برای اولین بار اردوی تیم ملی بزرگسالان بعد از سالها برگزار شد. اسكواش بازان حدود 9 ماه در تمرین مستمر و رقابت های حرفه ای و بین المللی جهانی با نام های مختلف ده هزار دلاری و پنج هزار دلاری كه استان های مختلف كشورمان هم میزبان بودند؛ شركت كردند. همچنین موفق شدند طی این رقابت ها یك مدال طلا و یك مدال برنز كسب كنند.
اسكواش بازان پیشرفت خوبی دارند. طیب اسلم، اسكواش باز پاكستانی كه سال گذشته تمام ملی پوشان ما را شكست داد و به مقام اول رقابت ها دست پیدا كرد؛ امسال در مسابقات امیركبیر در استان مركزی سه بر هیچ بازی را واگذار كرد.
در بخش بانوان هم ركورد تیم ملی شكست. اقدام دیگر فدراسیون این است كه مربیان استان های اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، گلستان و فارس به عنوان سرپرست و دستیار كمكی مربی تیم ملی در اردوهای 7 تا 10 روزه دعوت می شوند تا در اردو هایی كه تا سوم اسفند ادامه دارد حضور پیدا كنند.
علاوه بر اینكه انگیزه ای در استان آنها ایجاد می شود؛ در چند ماه آینده شاهد تبعات مثبت این حضور در تیم های استانی خواهیم بود. بازیكنان هم روحیه ای مضاعف خواهند گرفت؛ به دلیل اینكه اگر جز 6 تیم آسیا در بخش مردان شوند در مرداد سال آینده طبق مصوبه شورا از طرف وزارت ورزش و جوانان به مسابقات بازی های آسیایی جاكارتا اعزام می شوند.
در حال حاضر 6 آقا و 4 خانم در اردو شركت دارند كه از سوم اسفند به مدت 21 روز به كوالالامپور مالزی خواهند رفت. جهت مدیریت هزینه ها ورزشكاران از همان جا به كره جنوبی اعزام می شوند تا در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا بدرخشند.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 19 دی، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ كشاورز بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)