جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

زنجان میزبان رقابت های گرامیداشت دهه فجر

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 26 دی با حضور محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون به توضیح پیرامون برگزاری مسابقات گرامیداشت دهه فجر پرداخت.

1396/10/27
10:45

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون در خصوص برنامه های رقابت های گرامیداشت دهه فجر توضیح داد: كمتر از 20 روز به برگزاری بیست و هفتمین دوره مسابقات دهه فجر زمان باقی مانده است. حدود 15 كشور اعلام آمادگی كرده اند و اسامی خود را فرستاده اند. كشورهایی مثل هند، مكزیك، مالزی، بولداوی، تركیه، ویتنام، استرالیا، اردن، سوریه، اندونزی، پرتغال، میانمار، آلمان،آذربایجان و عراق از كشورهای مطرح بدمینتون هستند كه با نفرات برتر و با رنكینگ بالای خود به ایران خواهند آمد.
وی تصریح كرد: امسال جایزه 25 هزار دلاری در نظر گرفته ایم و بنابر تاكید سلطانی فر، وریز ورزش و جوانان كه مسابقات بزرگ را در شهرستان ها برگزار كنیم؛ مسابقات جوانان را در سمنان و بین المللی دهه فجر را در زنجان برگزار خواهیم كرد. هزینه های جایزه نیز از طرف فدراسیون و با هماهنگی اداره كل ورزش و جوانان زنجان و نیز هیئت بدمینتون استان زنجان پرداخت خواهد شد.
پوریا افزود: از زمانی كه مسئولیت فدراسیون بدمینتون را بر عهده گرفتم جایزه 5 هزار دلاری را به 25 هزار دلاری رساندم. زیرا فدراسیون جهانی هر سال برنامه ریزی می كند كه سالی 2500 دلار افزایش داشته باشد. طبق این روال جایزه را افزایش می دهیم و با همین روند تیم های شركت كننده بیشتری هم حضور پیدا می كنند.
برنامه ریزی ها برای پوشش خبری و پخش مسقیم این رویداد هم انجام شده تا علاقمندان به رویدادهای رشته بدمینتون در جریان مسابقات قرار بگیرند.
رئیس فدراسیون بدمینتون خبر داد: دو نفر از ورزشكاران ما به نامهای ثریا آقایی و امیر جباری در كمپ پیشرفته قرار دارند كه برای المپیك برنامه ریزی شده است. محمد اندی، معاون توسعه بدمینتون آسیا به كنفدراسیون آسیایی اعلام كرد تا قبل از مسابقات، ایران میزبان كمپ باشد. این فرصت خوبی است تا بتوانیم سهمیه بیشتری را به خود اختصاص بدهیم. زیرا بیشتر از 8 پسر و 8 دختر نمی توانند در این كلاس شركت كنند.
فعلا دو نفر ما تثبیت شده اند و اگر از كشورهای غرب آسیا نفرات كمتری بیایند ما سهمیه بیشتری خواهیم داشت. از حدود 6 تا 14 بهمن این كلاس در زنجان زیرنظر محمد اندی، سرور جلالیان، سحر زمانیان و ولی دروی در دو سالن جداگانه برگزار می شود.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 26 دی، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ كشاورز بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)