جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

شمارش معكوس برگزاری رقابت های بین المللی دهه فجر بدمینتون

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 3 بهمن با حضور علی موذن، دبیر فدراسیون بدمینتون به توضیح در خصوص برگزاری رقابت های بین المللی بدمینتون دهه فجر پرداخت.

1396/11/04
09:56


به گزارش رادیو ورزش؛ علی موذن، دبیر فدراسیون بدمینتون درباره برگزاری رقابت های دهه فجر توضیح داد: بیست و هفتمین دوره رقابت های بین المللی دهه فجر رشته بدمینتون به میزبانی زنجان از 16 تا 19 بهمن برگزار خواهد شد. حدود 15 كشور كه در بدمینتون هم صاحب نام هستند؛ برای شركت در رقابت ها اعلام آمادگی كردند.
موذن تاكید كرد: بیشتر بازیكنان مطرح بدمینتون از كشورهای آسیایی هستند. از هند، مالزی (15 بازیكن) و سایر كشورهایی كه در بدمینتون حرفی برای گفتن دارند؛ مثل رنك 53 بانوان جهان بازیكنانی خواهند آمد. با این كه شرایط بسیار دشوار می شود به رفتن بالای سكوی بازیكنان تیم خودمان امید داریم. بازیكنان ما هم برای كسب سهمیه المپیك تلاش می كنند و این تورنمنت فرصت خوبی برای بالا بردن رنكینگ ایران است.
ثریا آقایی، امیر جباری، سروش اسكندری و چند بازیكن دیگر رنكینگ خود را كاهش دادند و برای رسیدن به المپیك قبل تلاش كردند كه به دلایل مختلف و مصدومیت ممكن نشد و امید داریم در این دوره بتوانند برای المپیك 2020 كسب سهمیه كنند.
وی تصریح كرد: رقابت های دهه فجر دارای رنكینگ جهانی و جایزه بیست و پنج هزار دلاری است. بازیكنان مطرح دنیا برای كسب امتیاز و بالا بردن رنكینگ خود جهت حضور در رقابت های 2020 در این مسابقات شركت می كنند. ملی پوشان خودمان هم در قالب دو تیم ملی و منتخب در دو رده دختران و پسران در این مسابقات شركت می كنند كه اردوهایشان از پاییز شروع و در دیماه فشرده تر شده و تا كنون ادامه دارد. اردوهای دختران و پسران بصورت جداگانه در كمپ فدراسیون و زنجان برگزار می شود.
همچنین به علت پیشرفت و روابط خوبی كه فدراسیون بدمینتون با فدراسیون جهانی داشته؛ روز پنجشنبه 5 بهمن كمپ پیشرفته AOP برای كشورهای غرب آسیا به مدت 10 روز برگزار می شود. این دوره زیر نظر محمد اندی، دبیر كمیته توسعه بدمینتون غرب آسیا خواهد بود.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 3 بهمن، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ كشاورز و كارشناسی فرشاد صفتی بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)