جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

با عكس های اینستاگرامی نمی شود قهرمان تنیس شد

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 21 فروردین در گفتگو با سعید احمدوند؛ سرمربی تیم ملی تنیس به حواشی صحبت های اخیر وی در مورد تنیس ایران پرداخت.

1397/01/22
08:46

به گزارش رادیو ورزش؛ احمدوند سرمربی تیم ملی تنیس در خصوص نتایج حاصل از مسابقات گذشته گفت: ما از روز اول می دانستیم تیم چین تایپه ورزشكاران خوبی دارد و در این مورد بحثی نداریم. ما می خواستیم بجنگیم و تا جایی كه می توانیم از اعتبار تنیس ایران دفاع كنیم و فرصت كافی برای این كار را داشتیم. یك مربی مسئول عملكرد تیمش است.
وی در پاسخ به این مسئله كه شیوه گفتارش در صحبت های پیشین باعث ایجاد بحث هایی شده گفت: مشكل تنیس ایران همین مسئله ایست كه من عنوان كردم، حالا به دوستان می خواهد بربخورد. من گفتارم اینگونه است. نه موضوعی پنهان كردنی دارم نه بحث دیگری دارم. بازیكن تیم چین تایپه 140 دنیاست، سالی 35 هفته با اسپانسر شخصی و با هزینه خودش بازی می كند. از این بازیكن ها 10 الی 12 مورد دارند. آنها سالی 400 هفته در مسابقات فیچرز شركت می كنند. نفر اول دنیا همین الان بازیكن 16 ساله چین تایپه است، یك بچه 16 ساله هر روز زمین كناری ما تمرین می كرد، این بازیكن از كجا می آید؟ فدراسیون كار كرده؟ نه. 3تا مربی شخصی داشته، یك نفر با دوربین تمام حركات او را ضبط می كرده است. واقعیت این است آنها فرهنگش را دارند، فرهنگ حرفه ای فكر كردن. حرف من كجایش بد است؟ چرا باید به مربی ها بربخورد؟ چرا باید به بازیكن ها بربخورد؟ من واقعیت را گفتم. چرا همیشه می خواهیم از واقعیت فرار كنیم؟ واقعیت این است كه اگر می خواهیم در گروه 2 ثابت باشیم و بالا و پایین نرویم؛ بازیكن ها باید از خودشان شروع كنند. مربی بدنساز داشته باشند، مربی تنیس داشته باشند، مربی تغذیه داشته باشند، حداقل سالی 20 هفته در ترنومنت ها شركت كنند.
احمدوند سرمربی تیم ملی تنیس ادامه داد: چه كسی در تنیس ایران این كارها را می كند؟ من احمدوند باید جواب بدهم، آقای شایسته باید جواب بدهد؟ اینجا ورزش انفرادی است. تنیس شرایطش با همه رشته ها فرق دارد. برای همین است كه فدرر مطرح ترین ورزشكار دنیا شده است. حرف من چه ایرادی دارد؟ وقتی خودم در روزنامه ها خواندم كه احمدوند باید از جامعه تنیس عذرخواهی بكند، خوشحال شدم كه این مسئله را انقدر واضح توضیح دادم. ورزشكاران ما باید حرفه ای فكر بكنند و ما این را نداریم. اگر كسی می خواهد در ورزش به جایی برسد باید خودش را وقف آن رشته بكند. در كشورما امیر معذب نیا در مقطعی این كار را كرد و هنوز هم دنبال تنیس و عاشق تنیس است. در حال خاضر این كار را شاهین خالدان نیز می كند و نفر اول هم هست. من بقیه را فقط در اینستاگرام می بینم كه علاقه مند به تنیس هستند و كوچكترین كاری كه می كنند پست می گذارند! من كسی را ندیدم برود مسابقه بازی كند. حرف من اینهاست اگر از این حرف ها ناراحت شده اند من از همه جامعه تنیس عذرخواهی می كنم و از این به بعد حرفی هم نمی زنم.
احمدوند در ادامه مقایسه تیم ملی ایران با وضع تیم لبنان كه از بازیكنان خارجی استفاده می كند، اضافه كرد: معیار سنجش عملكرد فدراسیون نباید دیویس كاپ باشد. مضاف بر این كه امسال ما دو بازی بیرون خانه باختیم كه هر كسی ممكن بود این بازی را ببازد و لبنان با دو بازی در خانه به فینال رفت.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی كاری از گروه مسابقات ورزشی؛ هر هفته روزهای سه شنبه ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)