جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

برنامه ریزی مسابقات متعدد در تقویم فدراسیون تنیس

برنامه مجله "ورزش های راكتی" روز سه شنبه 11 اردیبهشت با حضور علی اصغر غمناك، رئیس سازمان لیگ تنیس به موضوع برنامه ها و مسابقات تنیس كشور پرداخت.

1397/02/15
21:35

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اصغر غمناك، رئیس سازمان لیگ تنیس درخصوص برنامه های این فدراسیون برای برگزاری مسابقات اظهار كرد: 6 مسابقه جایزه بزرگ ویژه آقایان و 6 مسابقه جایزه بزرگ ویژه بانوان در نظر گرفته ایم كه بلافاصله بعد از آن مسابقات، گِریدهای پائین تر برگزار می گردد. پائین ترین گرید مسابقات، مناطق هستند كه هم استانهای محروم و هم استانهای با ظرفیت بالا، خواهان میزبانی این دسته مسابقات هستند.
وی در ادامه افزود: در مسابقات جایزه بزرگ كلاس A نفر اول صاحب 1500 امتیاز می شود ولی در مسابقات مناطق حداكثر امتیاز 150 است. بعلاوه 32 نفر اول هم حق حضور در مسابقات مناطق را ندارند تا برای بازیكنان با سطح كیفی پائین تر ایجاد انگیزه شود.
وی یادآور شد: هفته آینده مسابقه جایزه بزرگ به مناسبت آزادسازی خرمشهر در زمین های تنیس مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد. بعد از جایزه بزرگ آقایان، مسابقات ویژه رده های سنی 10، 12، 14 ،16 و 18 سال ویژه دختران و پسران در زمین های تنیس مجموعه ورزشی آزادی برگزار می گردد.
غمناك درخصوص برگزاری مسابقات تنیس در سطح بین المللی بیان كرد: مسابقات بین المللی زیر 18 سال جوانان سال 97 در اصفهان برگزار شد و بیش از 102 نفر شركت كننده داشت كه 40 نفر بازیكنان خارجی بودند. در این مسابقات در بخش دو نفره، سینا مقیمی همراه زوج روسی خود به فینال رسید و در بخش دختران مشكاه الزهرا صفی با 13 سال سن توانست به مرحله نهایی برسد كه نویدبخش این است كه در بخش پایه، خوب كار می شود.
وی عنوان كرد: در شهریور و مهر ماه نیز در رده های سنی مسابقات بین المللی داریم. در رده سنی زیر 14 سال تور تنیس آسیا را داریم كه از روز شنبه هفته اول آن در ساری آغاز خواهد شد. درمجموع با توجه به مسابقات آزاد، آسیایی و لیگ نوجوانان و جوانان بالغ بر 12 مسابقه برگزار خواهیم كرد.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 11 اردیبهشت كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ كشاورز و كارشناسی فرشاد صفتی بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)