جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

تائید اعزام تنیس روی میز، اسكواش و تنیس به جاكارتا، بدمینتون در انتظار تصمیم گیری

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" سه شنبه 18 اردیبهشت با حضور رئیس فدراسیون تنیس روی میز و دبیر كل كمیته ملی المپیك به موضوعات صعود تیم ملی تنیس روی میز به دسته یك جهان و اعزام رشته های راكتی به بازی های آسیایی پرداخت.

1397/02/19
09:18

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز پیرامون موفقیت ورزشكاران تنیس روی میز در مسابقات جهانی سوئد و صعود به دسته یك جهان اظهار كرد: در این رقابتها، بازیكنان ما شانس بیشتری هم داشتند. نیما عالمیان در مسابقه فینال مقابل مجارستان در شرایطی كه 2 بر 1 جلو بود؛ بازی به گیم پنجم كشیده شد و در نهایت 3 بر 2 باخت. ولی این نكته حائز اهمیت است كه مجارستان بعد از چین پرافتخارترین تیم دنیاست. در مجموع بازیكنان ما خوب كار كردند و حالا توقع از تنیس روی میز بالا رفته است. البته در سطح یك جهان رقبای قدرتمندی وجود دارند و بایستی تلاش و حمایتهای بیشتری از این قهرمانان صورت گیرد.
وی درخصوص نحوه آماده سازی تیم های ملی تنیس روی میز گفت: قبل از اعزام به این مسابقات، تركیبی از اردوهای منظم داخلی و اعزامهای بین المللی را داشتیم. در حال هم تمرینات داخلی بطور منظم در حال انجام است و اواخر خرداد سال جاری، دو پروتور جهانی در شرق آسیا یعنی هنگ كنگ و چین خواهیم داشت. ضمن اینكه امروز هم بازیكنان رده جوانان ما به تایلند رفته اند تا رنكینگ جهانی خود را ارتقا دهند.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز در رابطه با حضور موفق نمایندگان این رشته در مجامع بین المللی بیان كرد: حمیدرضا صباغیان و سیمین رضایی دو نفر از داوران ما كه در رقابتهای جهانی سوئد قضاوت داشتند، برای بازیهای آسیایی نیز دعوت شدند. برای اولین بار در تاریخ تنیس روی میز كشور خانم نصیبه هِروی در كمیته برگزاری مسابقات جهانی تنیس روی میز سوئد انتخاب شد. افشین بدیعی نیز به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی، معرفی و انتخاب شد.
شاهرخ شهنازی، دبیر كل كمیته ملی المپیك نیز در بخش دیگری از این برنامه با تائید اعزام رشته های تنیس روی میز، اسكواش و تنیس به بازی های آسیایی جاكارتا، در خصوص سرنوشت اعزام رشته بدمینتون عنوان كرد: در مورد رشته بدمینتون در تلاش هستیم كه یك دختر و یك پسر را به بازی های آسیایی جاكارتا اعزام كنیم. هر كدام از نفرات رشته های راكتی تائید شده، با استدلال و فلسفه خاصی اعزام می شوند. تنیس روی میز در موفقیت اخیر خود توانست جزو تیمهای پیشرو جهان شود و سابقه اخذ سهمیه المپیك را نیز دارد. رشته تنیس نیز در غرب آسیا و همچنین نوجوانان و جوانان موفقیتهایی كسب كرده و چون این رشته مسابقات قهرمانی آسیا و جهان ندارد، از همین رو بازیهای آسیایی فرصت و انگیزه ای برای نشان دادن تواناییهای قهرمانان این رشته خواهد بود.
وی همچنین در مورد رشته اسكواش نیز گفت: اسكواش هم در این اواخر موفقیتهای خوبی كسب كرد و سرمایه گذاری خوبی نیز در آن شده است و اعضای ستاد اعزام به بازیهای آسیایی استدلال این سه رشته راكتی را پذیرفتند.
برنامه مجله ورزش های راكتی روزهای سه شنبه ساعت 15:05 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)