جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

برنامه های جامع هیات تنیس استان البرز برای توسعه این رشته ورزشی

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه اول خرداد ماه با حضور عباس زارع، رئیس هیات تنیس استان البرز به موضوع فعالیتهای این هیات جهت توسعه رشته تنیس پرداخت.

1397/03/02
09:14

به گزارش رادیو ورزش؛ عباس زارع، رئیس هیات تنیس استان البرز با بیان اینكه در تلاشند كه در ظرف 3 سال آینده در تیمهای ملی حضور پررنگتری داشته و جزو 2 یا 3 استان برتر كشور باشند، پیرامون فعالیتهای این هیات جهت توسعه رشته تنیس اظهار كرد: استان البرز در یكی دو سال گذشته شاهد احداث چند مجموعه ورزشی همچون مجموعه تنیس جهانشهر بوده است. خوشبختانه در حال حاضر، 5 باشگاه فعال كه هر كدام 5 دارای زمین مستقل هستند، در استان فعالیت می كنند و چندین مجموعه هم داریم كه یك، دو یا سه زمین در اختیار دارند.
وی از توسعه فیزیكی قابل ملاحظه تنیس طی دو سال گذشته بخصوص در فردیس و كرج خبر داد و گفت: خوشبختانه در حوزه تیمهای پایه و بحث استعدادیابی كار ویژه ای را در استان شروع كرده ایم و شاهد موفقیت و درخشش تنیس بازان نوجوان و خردسال در سطح ملی و حتی بین المللی هستیم.
زارع در ادامه افزود: امسال با همكاری فدراسیون قصد داریم كه برنامه جامعی را برای میزبانی تورنمنتهای تنیس و همچنین دوره های آموزش مربیگری تدارك ببینیم و برنامه های مفصلی جهت میزبانی مسابقات در سطح منطقه و كشور داریم.
رئیس هیات تنیس استان البرز درخصوص توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی در رشته تنیس بیان كرد: موضوعی كه باید بدان توجه شود، اقتصاد تنیس است كه هم برای سرمایه گذاران این بخش می تواند مزیتهایی داشته باشد و هم در سطح ملی می تواند كمكهای شایانی برای رشد و توسعه آن كند. بطوریكه در قالب برنامه هایی كه از سال گذشته تا امسال داشتیم، نزدیك به 50 فرصت شغلی ایجاد شده است كه می تواند در اقتصاد كلان كشور تاثیر بگذارد.
وی با تاكید بر نقش پر رنگ وزارت ورزش، دولت و شهرداریها در توسعه این رشته با نگرش كارآفرینی، مزیتهایی همچون كشف و پرورش استعداد و همچنین قهرمان پروری را از دیگر مزیتهای جانبی این رشته دانست.
زارع در پایان تصریح كرد: اگر مزایای اقتصادی تنیس را برای سرمایه گذار خصوصی تشریح كنیم و شركتهایی را بوجود آوریم كه در قالب شراكت چند مربی یا ورزشكار تنیس باشند، براحتی می توان روی اراضی خالی در شهرها سرمایه گذاری كرد و این رشته را از نظر فیزیكی گسترش داد.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه اول خرداد ماه كاری از گروه علوم ورزشی با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)