جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

آخرین مسابقات تنیس جام رمضان و ایده های نو برای سال های بعد

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 22 خرداد با حضور امیرهمایون صدری، مدیر دهمین دوره مسابقات تنیس جام رمضان به موضوع برگزاری مسابقات تنیس پرداخت.

1397/03/23
10:17

به گزارش رادیو ورزش؛ امیرهمایون صدری، مدیر دهمین دوره مسابقات تنیس جام رمضان با اعلام اینكه این دوره آخرین دوره مسابقات تنیس جام رمضان خواهد بود پیرامون این مسابقات گفت: هر سال 16 نفر از برترین های ایران به این مسابقات دعوت می شدند ولی امسال به دلیل اینكه سال آخر بود، برای اینكه بازیكنان بخصوص جوانان بیشتری شركت داشته باشند، از 22 نفر دعوت كردیم كه 11 نفر طبق رنكینگ و مابقی جوانان و قهرمانان پیشین تنیس كشور بودند. این مسابقات به مرحله نیمه نهایی خود رسیده است. از امشب نیز مسابقات پیشكسوتان با حضور 4 تیم دوبل در زمینهای باشگاه انقلاب آغاز می شود.
صدری در خصوص علت پایان یافتن برگزاری مسابقات تنیس جام رمضان گفت: از سال اول هدف اصلی برگزاری این بود كه گردهمایی از بهترینهای تنیس ایران باشد و بازیكنان جوان با بازیكنان برتر كشور به رقابت بپردازند. فكر می كنم بعد از این چند سال به هدف خود رسیده ایم و برای سالهای آینده ایده های جدیدی داریم و تمركزمان را روی قهرمانان جوان و آینده دار تنیس گذاشته ایم.
وی ادامه داد: هدف ما این است كه مسابقات را به شكل دیگری برگزار كنیم. برای مثال مسابقاتی برای رده زیر 21 سال كشور با همین جوایز برگزار كنیم تا برای شركت در مسابقات داخلی و بین المللی انگیزه ای شود. كل مبلغ جایزه مسابقات جام رمضان 28 میلیون است كه 10 میلیون به نفر اول تعلق می گیرد. به دلیل هزینه زیاد، مسابقات بین المللی در ایران برگزار نمی شود و لازم است جوانان آینده دار را به مسابقات بین المللی بفرستیم كه امیدواریم با حمایت فدراسیون این كار انجام شود.
وی در مورد استعدادیابی از خلال برگزاری این مسابقات عنوان كرد: فكر می كنم كه تنیس ما در مسیری قرار گرفته كه می توان استعدادهای خوبی در آن یافت. بهروز كارگران با 19 سال سن قهرمان جایزه بزرگ اصفهان شد. سینا مقیمی با 16 سال سن بالاترین مقام بین المللی ایران و زیر 18 سال جهان را دارد. اتفاقات خوبی در تنیس كشور در حال رخ دادن است ولی هنوز هم نسبت به كشورهای دیگر عقب هستیم كه امیدوارم با تلاش كادر فنی و این مسابقات انگیزه ای ایجاد شود تا جوانان تا در تنیس بمانند و بیشتر تمرین كنند.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 22 خرداد كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای اسكویی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)