جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

كسب مقام حاصل استعدادهای سرمایه گذاری شده در در بدمینتون

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 12 تیر با حضور محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون به بررسی آخرین اقدامات و برنامه های این فدراسیون پرداخت.

1397/04/13
01:04

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون با اعلام اینكه اردوی تیم ملی بدمینتون از دو هفته قبل آغاز و تا زمان اعزام ورزشكاران به جاكارتا ادامه خواهد داشت، در این رابطه اظهار كرد: در این اردو 6 نفر پسر و 6 نفر دختر حضور دارند كه آقایان زیر نظر دكتر بهادر زكی زاده و خانمها زیر نظر سحر زمانیان تمرین می كنند. ما دو مرحله اعزام داریم كه یكی قهرمانی جوانان آسیا است كه پریا اسكندری و علیرضا كرمی دو بدمینتون باز جوان كشور اعزام خواهند شد. ثریا آقایی و مهران شهبازی هم كه از قبل برای اعزام به جاكارتا انتخاب شده بودند و در اردوی مشترك با حریفان تمرینی حضور دارند. در ضمن اردوها تا 29 مرداد كه ورزشكاران به جاكارتا اعزام می شوند، ادامه دارد.
وی در خصوص رویدادها و مسابقات داخلی این رشته عنوان كرد: مسابقات قهرمانی كشور انتخابی خودش را دارد. برای مسابقات داخلی هم برنامه ریزی داریم. هفته آینده مسابقات نونهالان در شهرستان قائن در خراسان جنوبی كه بدمینتون خیز است، برگزار می شود. همچنین مسابقات باشگاه های دسته دو بانوان در خراسان شمالی و مسابقات رنكینگ جوانان را در اراك پیش رو داریم. برنامه ریزی كرده ایم كه لیگ از شهریور آغاز شود. بعلاوه دو اعزام خارجی هم برای دختران و هم پسران خواهیم داشت كه یكی از اعزامها به بلاروس در نظر گرفته شده است. در آذر ماه مسابقات جوانان در سمنان برگزار می گردد كه رنك جهانی و آسیایی دارد و قصد داریم جایزه هم تعیین كنیم تا شركت ورزشكاران بیشتر شود. در ضمن برای مسابقات دهه فجر در تهران در حال برنامه ریزی هستیم.
پوریا در آخر تاكید كرد: بدمینتون گستردش پیدا كرده است. ما 34 هیئت فعال استانی و حدود 240 هیئت شهرستان داریم. با برنامه ریزی خوبی كه طی این 8 سال انجام شده است، استعدادهایی مثل ثریا آقایی، شهبازی و امیر جباری به ثمر نشسته اند كه امیدوارم در آینده با تلاش دوستان، سكوهای قهرمانی آسیا و جهان را كسب كنیم.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 12 تیر با اجرای شهریاری و كارشناسی شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)