جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

نخستین اعزام اسكواش به رقابتهای دانشجویان جهان (فیزو)

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 16 مرداد با حضور مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش به موضوع رویدادهای مهم پیش روی اسكواش و حمایت وزارت ورزش در تامین ارز دولتی برای اعزام ورزشكاران این رشته ورزشی اختصاص داشت.

1397/05/17
07:40

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش پیرامون وضعیت تیم ملی اسكواش برای حضور در بازیهای آسیایی اظهار كرد: 26 مرداد با همكاری وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك كاروان 7 نفره اسكواش به همراه دو نفر یكی به عنوان عضو هیئت ژوری و دیگری داور به مالزی و از آنجا به جاكارتا اعزام خواهد شد.
وی در ادامه افزود: همزمان دانشگاه آزاد و فدراسیون دانشجویی در حال پیگیری برای اعزام دو ورزشكار اسكواش یعنی سهیل شاملی و سوگل ثمودی به همراه مستانه كرمپور به عنوان مربی است. این افراد برای نخستین بار به مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان (فیزو) در بیرمنگام انگلستان اعزام خواهند شد . مسابقات انتخابی در ماه گذشته برگزار شده است.
وی درخصوص پشتیبانی وزارت ورزش در تامین ارز دولتی برای اعزام ورزشكاران حرفه ای اسكواش به رویدادهای بین المللی بیان كرد: با تورم و نوسانات ارزی كه وجود دارد، فدراسیون با تشكیل جلساتی با دكتر داورزنی و دكتر فرامرزیان، تفاهم نامه مالی امضا كرد تا فدراسیون بتواند علاوه بر یك میلیارد و پانصد میلیون بودجه ای كه تخصیص یافته، اعتبارات دیگری هم جذب كند. حمایت ارزی وزارت ورزش بدین شكل بود كه هر اعزام بین المللی انفرادی و حرفه ای كه درخواست كردیم، وزارت و شورای برون مرزی آن را تائید كرده و ارز دولتی در اختیار ورزشكاران قرار داد. بخشی از هزینه ریالی اعزامها را فدراسیون و بخشی را نیز خود ورزشكاران تقبل می كنند.
سلیمانی در آخر اعلام كرد: با وزارت ورزش در حال رایزنی هستیم و درصورت موافقت وزیر اعزامهای بین المللی انفرادی و حرفه ای كه مقام بیاورند، پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 16 مرداد با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)