جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

ثریا آقایی و مهران شهبازی امید بدمینتون در مسابقات آسیایی

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 23 مرداد با حضور فریبا مددی، نائب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون به بررسی آخرین وضعیت تیمهای ملی و مسابقات مختلف پیش روی این رشته ورزشی پرداخت.

1397/05/24
00:49

به گزارش رادیو ورزش؛ فریبا مددی، نائب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون پیرامون ورزشكاران اعزامی این رشته به بازیهای آسیایی اظهار كرد: ما دو سهمیه یكی در بخش دختران و دیگری در بخش پسران داریم كه ثریا آقایی و مهران شهبازی هستند و شب گذشته به مسابقات آسیایی اعزام شده اند. ثریا آقایی با رتبه 250 بالاترین رنكینگ جهانی را در قسمت دختران دارد و در سال 97 دو اعزام یكی به مسابقات مالزی و دیگری مسابقات قهرمانی بزرگسالان چین داشت. بعد از این مسابقات هم به طورمرتب در اردو بود و یك هفته هم در كمپ تمرینی آسیا شركت داشت. شهبازی هم به مسابقات بزرگسالان قهرمانی آسیا در چین اعزام شده بود. در ضمن سحر زمانیان نیز به عنوان مربی همراه این دو ورزشكار اعزام شده است.
وی درخصوص زمان برگزاری مسابقات بدمینتون در رده های مختلف اعلام كرد: 15 الی 20 شهریور اولین مرحله مسابقات بدمینتون غرب آسیا در دو رده زیر 15 سال و زیر 17 سال در لبنان برگزار می گردد. هفته گذشته هم مسابقات انتخابی آن برگزار شد و 8 بازیكن متشكل از 4 دختر و 4 پسر انتخاب و به مسابقات اعزام خواهند شد. هفته آینده اولین مرحله مسابقات رنكینگ دختران در كرمانشاه برگزار می شود. مسابقات رده سنی بزرگسالان هم امسال در 3 مرحله برگزار می گردد و برترینها به اردوی تیم ملی دعوت می شوند. مسابقات قهرمانی نوجوانان نیز یكم تا پنجم شهریور به میزبانی تبریز برگزار می شود. همچنین اولین مرحله رنكینگ جوانان به میزبانی كرمان برگزار می گردد و برترینها به اردوی تیم ملی دعوت می شوند تا در آذر ماه كه میزبان دومین مسابقات بین المللی جوانان در سمنان هستیم، به رقابت بپردازند.
مددی با اعلام تاریخ 28 مرداد جهت برگزاری كلینیك داوری بدمینتون در این رابطه توضیح داد: كلینیك داوری به زبان انگلیسی برگزار می شود و از داوران درجه 1 و ملی در دو بخش بانوان و آقایان دعوت به عمل آمده است تا در محل فدراسیون حضور داشته باشند. بعد از اتمام دوره آموزشی، آزمون به زبان انگلیسی گرفته می شود تا نفرات برتر در مسابقات بین المللی حضور پیدا كنند.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 23 مرداد با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)