جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

نیما و نوشاد عالمیان و لیگ های اروپایی

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 13 شهریور با حضور مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز و نوشاد عالمیان، ملی پوش این رشته به موضوع عملكرد تیم تنیس روی میز در بازیهای آسیایی جاكارتا پرداخت.

1397/06/14
10:10

به گزارش رادیو ورزش؛ نوشاد عالمیان، ملی پوش تنیس روی میز كه موفق شد بعد از 52 سال كشورمان را صاحب مدال برنز بازیهای آسیایی كند پیرامون برنامه های خود بعد از كسب این موفقیت گفت: تمریناتم را ادامه خواهم داد و قصد دارم در لیگ اروپا بازی كنم. چون در این سطح باید در باشگاه های اروپایی بازی كرد. از طرفی هم هزینه اعزامها سنگین شده و در كل بازی در لیگهای اروپایی باعث می شود كه كارها راحتتر پیش رود. بعلاوه بالاترین سطح تنیس روی میز بازی در لیگ های چین و باشگاه های اروپاست كه خیلی می تواند كمك كننده باشد.
وی در ادامه افزود: در طی این 3 سال فدراسیون برنامه ریزی خوبی انجام داده كه جا دارد در همین جا تشكر داشته باشم. امسال تیم ایران وارد دسته یك جهان شد و حالا جز 24 تیم برتر دنیا هستیم. دو سال دیگر مسابقات جهانی تیمی برگزار می گردد و كار سختی را در پیش داریم. قطعا فدراسیون برنامه ریزی خوبی برای این مسابقات تدارك خواهد دید تا تنیس روی میز ایران روز به روز پیشرفت كند.
مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود كه درخصوص پیوستن بازیكنان تراز اول این رشته به باشگاه های اروپایی بیان كرد: كشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، لهستان و ایتالیا در تنیس روی میز لیگ حرفه ای با دستمزدهای خوب دارند. مقدمات كار نیما عالمیان در یكی از باشگاه های دسته یك فرانسه انجام شده است. در مورد امین احمدیان با باشگاهی در اتریش توافق شده است. دسته یك بوندیس لیگای آلمان نیز متقاضی نوشاد هست و حالا او به این جمعبندی رسیده كه به آنجا برود.
وی ادامه داد: ما در كنار اردوهای با كیفیت داخلی باید به مسائل برون مرزی هم توجه بیشتری كنیم. از ابتدای سال 2018 تا كنون طی 9 ماه 51 اعزام بین المللی داشتیم تا رنكینگ و سطح بازی بازیكنان ارتقا پیدا كند. البته ارتقای سطح فنی با مسائل مالی مرتبط است. كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش حمایت ویژه ای از رشته ما به عمل آوردند و تیمهای ملی خانمها و آقایان را بطوركامل به بازیهای آسیایی جاكارتا اعزام كردند كه این اعتماد جای تشكر دارد. قطعا در بودجه ما را بیشتر خواهند دید. البته در كنار كمكهای دولتی از جذب اسپانسر و كمك خیرین نیز استفاده خواهیم كرد.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 13 شهریور با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)