جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

برنامه های جدید فدراسیون تنیس در توسعه كیفی این رشته

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 20 شهریور با حضور مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس به ارزیابی حضور تیم ملی تنیس در بازیهای آسیایی جاكارتا پرداخت.

1397/06/21
07:59

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس كه بازیكنان این رشته بعد از 20 سال اجازه حضور در بازیهای آسیایی را كسب كرده و در رقابتهای 2018 جاكارتا حضور داشتند پیرامون عملكرد تیم ملی تنیس در این دوره اظهار كرد: هدف ما این بود كه بازیكنان جوان به این مسابقات اعزام و بتوانند از این تجربه گرانبها نهایت استفاده را ببرند. دختران اعزامی ما سن 18 و 19 سال را داشتند و دو نفر از پسران ما نیز 19 ساله و تنها بازیكن با تجربه ما شاهین خالدان با 27 سال سن بود.
وی در ادامه افزود: بازیهای آسیایی جاكارتا از كیفیت بالایی برخوردار بود و بازیكنان ما بازی خیلی خوبی را از خود ارائه كردند. انتظار ما این بود كه ورزشكاران بازی خوبی را به نمایش بگذارند و این اتفاق هم افتاد.
شایسته تصریح كرد: با توجه به اینكه این رشته مسابقات جهانی و آسیایی ندارد، از كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش درخواست كردیم كه شرایط برای حضور بازیكنان تنیس در بازیهای آسیایی جاكارتا فراهم شود و خوشبختانه این امر محقق گشت. كلیه تیمهایی كه در مسابقات شركت داشتند با حداكثر ظرفیت خود حضور داشتند. ما انتظار كسب مدال یا عنوان نداشتیم و كیفیت بازی خوب و تلاش بازیكنان را می خواستیم و آنها هم هر چه در توانشان بود اجرا كردند. در ضمن این مسابقات برای مربیان ما هم تجربه خوبی بود. مربیان و كادر فنی نیاز به حمایت دارند و باید بروز شوند و مسابقات بزرگ را تجربه كنند. بازیكنان ما بازیكنان بزرگ آسیا را دیدند و حتی با آنها تمرین كردند كه باعث شد تا انگیزه بالایی پیدا كنند.
رئیس فدراسیون تنیس درخصوص مهمترین برنامه های فدراسیون تنیس گفت: برای تعدادی از بازیكنان آینده دار این رشته برنامه ریزی كردیم و ظرف یك ماه آینده به مسابقات بین المللی مختلف اعزام خواهند شد. اگر روی بازیكنان سرمایه گذاری شود و به مسابقات بین المللی اعزام شوند، قطعا جواب خواهیم گرفت. بعلاوه قصد داریم مسابقات جایزه بزرگ را با كیفیت بهتری برگزار كنیم. همچنین در حال رایزنی هستیم كه یكی و دو بازیكن را بصورت مقطعی به كشور بیاوریم تا بازیكنان با آنها تمرین داشته باشند.
وی در آخر عنوان كرد: تاكنون توسعه كمی این رشته مد نظر بود ولی از نیمه دوم امسال تا سال 1401 برنامه استراتژی ما توسعه كیفی این رشته خواهد بود.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 20 شهریور با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)