جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

انتخاب نفرات برتر تنیس ساحلی

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 27 شهریور با حضور علیرضا لطفیان، رئیس كمیته تنیس ساحلی فدراسیون تنیس به موضوع انتخاب نفرات برتر تنیس ساحلی پرداخت.

1397/06/31
09:24

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا لطفیان، رئیس كمیته تنیس ساحلی پیرامون انتخاب نفرات برتر تنیس ساحلی اظهار كرد: از سال گذشته لیگ منظم برای تنیس ساحلی تدوین شد. بعلاوه مسابقات المپیك تابستانی مازندران در بابلسر برگزار شد. همچنین اولین دوره لیگ تنیس ساحلی نیز در این شهر برگزار گردید. بعد از دو سه دوره بازی نفرات برتر معرفی شدند. شهاب موسویان از تهران، مسعود خمر از گلستان، فرهان احمدزاده از گلستان و حسین اطروشی از مازندران رتبه های اول تا چهارم را كسب كردند.
لطفیان درخصوص تنیس ساحلی توضیح داد: تنیس ساحلی از نظر امتیاز مانند تنیس معمولی است. زمین آن 8×16 متر مربع است و بیشتر بصورت دو نفره برگزار می شود. البته تك نفره هم هست. ارتفاع تور آن همانند والیبال است و توپ نباید روی زمین بنشیند و اگر توپ به زمین برخورد كند، امتیاز حساب می شود.
وی تصریح كرد: برای توسعه بیشتر این رشته در شهرهایی مثل تبریز، كرمان و یزد هم با اینكه ساحل وجود ندارد با ماسه بادی زمین تنیس ساحلی ساخته شده است. پارسال هم مسابقاتی برگزار و استقبال خوبی از آن شد. این رشته بیشتر در شهرهای ساحلی مثل مازندران، گلستان، گیلان و جنوب كشور رواج دارد و تا یكی دو سال قبل ورزشكاران گلستان بلامنازع رنكهای 1 تا 10 را در اختیار داشتند. امسال شور و شوق بیشتری پیدا شده و بازیكنان تمرین می كنند و حتی رنك یك از تهران و چهار از مازندران بود.
لطفیان در آخر افزود: از ریاست فدراسیون قول گرفته ایم كه تیم ملی تشكیل دهیم و تا یك ماه آینده مسابقه انتخابی بین 15 نفر اول رنك كشور برگزار و تیم ملی را تشكیل می دهیم.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 27 شهریور با اجرای مسعود اسكویی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)