جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 10 مهر با حضور محمود نظری، دبیر فدراسیون تنیس روی میز به موضوع برگزار مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس تنیس روی میز پرداخت.

1397/07/11
10:22

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود نظری، دبیر فداسیون تنیس روی میز با اشاره به آغاز مسابقات انتخابی تیم ملی هوپس در این رابطه اظهار كرد: هر ساله مسابقات هوپس ورزشكاران 10 و 11 ساله در سطح كشور برگزار می گردد. یك نفر از بخش دختران و یك نفر در بخش پسران به مسابقات هوپس آسیای میانه اعزام می شوند و درصورت برتری در آسیای میان به مسابقات هوپس آسیا صعود كرده و اگر جز 4 نفر برتر این رقابتها شوند، در مسابقات هوپس جهان حضور پیدا خواهند كرد. 4 نفر برتر مسابقات هوپس جهان در مسابقات نوجوانان جهان به عنوان یك تیم مستقل شركت خواهند داشت. پیش از این نوید شمس در دو دوره قهرمان جهان شد و با تیم منتخب جهان در مسابقات نوجوانان جهان شركت كرد.
وی ادامه داد: مسابقات انتخابی بخش دختران با حضور 6 نفر بازیكن برتر كشور آغاز شده است. پس از پایان این مسابقات، در بخش پسران نیز انتخابی بین 6 نفر برتر انجام می گیرد تا نفرات برتر به مسابقات آسیای میانه در تركمنستان كه در اوایل آبان برگزار می گردد، اعزام شوند.
نظری عنوان كرد: البته قرار بود كه طبق تقویم مسابقات هوپس در دو دوره برگزار شود و با جمع امتیازات، نفرات برتر به مسابقات انتخابی تیم ملی می آمدند. ولی به دلیل اینكه امسال كنفدراسیون مسابقات آسیایی میانه را زودتر برگزار خواهد كرد؛ ناچار شدیم 6 نفر برتر آخرین مسابقه را دعوت كنیم و با امتیازات پایه ای كه دارند و همچنین امتیازاتی كه این دوره می گیرند، نفر برتر بخش پسران و همچنین بخش دختران را مشخص و به همراه یك مربی به تركمنستان اعزام نمائیم.
وی در رابطه به برگزاری تورهای ایرانی تنیس روی میز بیان كرد: تورهای ایرانی تنیس روی میز كه از نیمه دوم سال 95 به اجرا درآمد، جایگزین سیستمهای مسابقاتی قبلی شده و باعث توسعه این رشته در كشور شده است. استانهای مختلف كشور این مسابقات را به نیابت از فدراسیون برگزار می نمایند. از امروز مسابقات تور پسران در رده نوجوانان وجوانان به میزبانی مازندران آغاز شده است و استقبال بی نظیر از این مسابقات شده كه ركورد بی سابقه شركت 205 ورزشكار را داشته است. از فردا نیز دومین تور ایرانی بانوان در بخش بزرگسالان در كرمانشاه و با حضور 100 ورزشكار برگزار می گردد.
نظری در آخر اعلام كرد: برای اولین بار در آذر ماه تیم ملی جوانان پسر در مسابقات قهرمانی جهان استرالیا در جمع 16 تیم برتر جهان به رقابت خواهند پرداخت.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 10 مهر با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)