جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

رویكردهای جدید فدراسیون اسكواش در توسعه ورزش قهرمانی

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 24 مهر با حضور مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش به موضوع رویكردهای جدید فدراسیون اسكواش در این رشته ورزشی پرداخت.

1397/07/25
10:05

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش با اعلام اینكه نسل آینده اسكواش در یكی دو سال آینده پرقدرت تر از گذشته خواهد بود پیرامون رویكرد جدید فدراسیون در این رشته اظهار كرد: امروز جلسه ای در كمیته ملی المپیك داشتیم و از این به بعد رویكرد جدیدی در تیمهای ملی پیش خواهیم گرفت. لازم است در بحث استعدادیابی یك مقدار نمایشات را كمتر و خروجی كار را بیشتر كنیم.
وی ادامه داد: ما قبلا تنها تیم ملی جوانان و بزرگسالان داشتیم. از امروز در رده های نونهالان و نوجوانان نیز تیم ملی در هر دو بخش دختران و پسران تشكیل می گردد كه زیر نظر 18 مربی از سراسر كشور كار خواهند كرد. مربیان و سرمربیان تیمهای ملی، رئیس كمیته استعدادیابی و مدیر تیمهای ملی به عنوان هدایتگر و هسته مركزی عمل كرده و برنامه ها را بصورت یكپارچه ابلاغ می كنند.
سلیمانی تاكید كرد: استعدادیابی باید در سطح كل كشور ادامه پیدا كند و شكافی بین رده های سنی وجود نداشته باشد. بعلاوه با رویكرد جدید كار بشكل زنجیروار انجام می گیرد.كمیته كودكان و اسكواش، كمیته تیمهای ملی و كمیته استعدادیابی یكدست شده و بصورت یك هسته مركزی این زنجیره را هدایت می كنند تا به تیمهای ملی برسد.
وی در رابطه با فعالیت دو رشته راكت بال و پدل گفت: فدراسیون در مورد این دو رشته ریالی هزینه نكرده چون در اعتبار سال 97 دیده نشدند ولی در اعتبار 98 آنها را در نظر خواهیم گرفت. این دو رشته به نوعی باعث ترویج اسكواش می شوند. بخش خصوصی هم بخوبی در این رشته ها ورود پیدا كرده است. در راكت بال اتفاقات خوبی خواهد افتاد. اولین محموله راكت به استانهای پایلوت ارسال شده و بزودی تیمها، كارگاه ها و مسابقات راكت بال را در استانها خواهیم داشت. راكت بال برای افراد 35 سال به بالاست و خیلی از كسانی كه در اسكواش نیستند می توانند در راكت بال خودشان را نشان دهند. همچنین مسابقات مختلفی در پدل با حمایت بخش خصوصی برگزار خواهد شد.
سلیمانی درخصوص زمان آغاز لیگهای اسكواش گفت: لیگهای برتر، دسته یك و جام حذفی اسكواش از 15 آبان شروع خواهد شد. بعلاوه دو المپیاد استعدادهای برتر اسكواش در استانهای مركزی و اصفهان برگزار می گردد.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 24 مهر با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)