جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

غربالگری استعدادهای اسكواش كشور كلید خورد

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 13 آذر با حضور امیر عزیزی پور، دبیر فدراسیون اسكواش به آخرین اطلاعات و اخبار این فدراسیون پرداخت.

1397/09/14
08:42

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر عزیزی پور، دبیر فدراسیون اسكواش پیرامون اردوی تیم ملی پایه اسكواش توضیح داد: با توجه به تفكراتی كه در فدراسیون حاكم است؛ جلسه ای با تیمهای ملی گذاشتیم. این فرآیند از آغاز امسال كلید خورد و قرار شد یك هسته مركزی متشكل از تیمهای ملی و استعدادیابی تشكیل شود و نفرات برتر در رده های سنی مختلف در اردوهای متمركز شركت كنند و توسط تیم ملی رصد شوند. همچنین ارتباط مثمرثمری با مربیان استانی صورت گیرد. این كار از امروز در بخش بانوان در استان مازندران در رده سنی زیر 13 سال و زیر 15 سال شروع شده و مرحله بعدی در تهران انجام می شود. این طرح تا آخر سال سازمان دهی و ادامه پیدا می كند.
عزیزی پور درخصوص مسابقه بین المللی اسكواش كه قرار است در استان گلستان برگزار شود؛ گفت: سال گذشته مسابقات PSA را در كشور برگزار كردیم كه جوایز دلاری داشت. با توجه به نوسانات ارز فدراسیون به این فكر افتاد كه از خروج ارز جلوگیری كند. با توجه به اینكه سلیمانی، رئیس فدراسیون اسكواش، رئیس كنفدراسیون غرب آسیا هم هست؛ قرار است مذاكراتی انجام شود تا مسابقات PSA امسال كه قرار بود به میزبانی گلستان برگزار شود تحت عنوان مسابقات غرب آسیا تغییر كند.
وی در ادامه عنوان كرد: به جز 3 استان بقیه استانهای كشور سالن اسكواش دارند. 20 استان در بخش بانوان و 23 استان در بخش آقایان در جشنواره استعدادیابی شركت داشتند. بعلاوه 12 استان داریم كه بخوبی می توانند میزبان مسابقات باشند و استعدادهای خوبی پرورش دهند كه درصدد هستیم این تعداد را به 20 استان افزایش دهیم.
دبیر فدراسیون اسكواش تصریح كرد: ما جز فدراسیونهای برتر استعدادیابی هستیم. اردوهای مختلفی برای نفرات منتخب در فرآیند استعدادیابی برگزار می شود و خروجی در مسابقات داخلی و بین المللی شركت می كنند. این اتفاقات در 8 سال گذشته انجام شده است.
وی تاكید كرد: امیدواریم با حمایت وزارت ورزش و كمك مربیان اتفاقات بهتری بیفتد و تیم ملی قویتری داشته باشیم.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 13 آذر با اجرای اسكویی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)