جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

عملكرد موفق تنیس روی میز جوانان در مسابقات قهرمانی جهان

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 27 آذر با حضور مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز به بررسی عملكرد ورزشكاران جوان تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی جهان استرالیا پرداخت.

1397/09/28
09:52

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز پیرامون عملكرد تیم ملی جوانان تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی جهان استرالیا كه با تركیب امین احمدیان، امیر رضا عباسی، آریا امیری و حمید شمس شركت داشت و موفق به كسب عنوان هفتمی تیمی جوانان جهان شد؛ بیان كرد: 3 سال پیش كه كارم را در فدراسیون شروع كردم؛ رنكینگ تیمی جوانان ما 52 جهان بود. مسابقات قهرمانی جهان جوانان از سال 2003 شروع شده و مسابقات سال 2018 شانزدهمین دوره آن بود. ما تا این دوره مجاز به حضور در بخش تیمی نشده بودیم چون جز 16 تیم برتر دنیا قرار نگرفته بودیم.
وی در ادامه افزود: برای اولین بار در مرداد ماه امسال، در فینال قاره ای برنز تیمی جوانان آسیا را بدست آوردیم. بعلاوه بازیكنانمان را در مسابقات مختلف بین المللی اعزام كردیم و با رنكینگ 10 جهان توانستیم وارد این دوره از مسابقات شویم.
قارداشی تصریح كرد: چون رنكینگ ما 10 بود؛ جز 8 تیم سیدگذاری شده نبودیم. تیمهای یك تا چهار جهان یعنی چین، ژاپن، چین تایپه و فرانسه از مسابقات مقدماتی كنار گذاشته شده بودند و 12 تیم دیگر در 4 گروه 3 تیمی به رقابت می پرداختند و از هر گروه یك تیم صعود می كرد. سرگروه ما روسیه بود كه رنك هفتم جهان را داشت. مسابقه اول ما با نیوزلند و بعد با روسیه بود. نیوزلند را 3 بر 0 شكست دادیم. همچنین با یك بازی حساب شده در مقابل روسیه توانستیم 3 بر 0 نائب قهرمان اروپا را ببریم و جز 8 تیم برتر دنیا قرار بگیریم.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: در بازی مقابل فرانسه با نتایج نزدیك 3 بر 0 شكست خوردیم. سپس برای كسب عنوان پنجم تا هشتم در برابر آمریكا قرار گرفتیم و 3 بر 1 باختیم. بعد از این برای كسب عنوان هفتم یا هشتم به مصاف هندوستان رقیب سنتی مان رفتیم. هند با بازیكنان ما خوب بازی می كند و شناخت كاملی از ما دارد. در این دیدار 3 بر 2 هند، نائب قهرمان آسیا را شكست دادیم و مقام هفتمی را كسب كردیم. این نتیجه برای تیم ما كه برای اولین بار جز 16 تیم برتر جهان قرار گرفته بود؛ موفقیت بزرگی بود. امیدواریم در دوره های بعدی افتخارآفرینی بیشتری را كسب كنیم.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 27 آذر با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)