جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

استقبال بیش از 32 كشور از مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 18 دی با حضور رئیس فدراسیون بدمینتون و سرمربی تیم ملی اسكواش بانوان به بررسی آخرین اخبار و رویدادهای این دو رشته ورزشی پرداخت.

1397/10/19
09:21

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون با اعلام شركت بیش از 32 كشور در بیست و هشتمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر كه در كرج برگزار خواهد شد؛ در این رابطه عنوان كرد: فدراسیون بدمینتون یكی از بزرگترین رویدادهای ورزشی را به مناسبت گرامیداشت پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی در دهه فجر رقم خواهد زد. كشورهای مطرح جهان برای حضور در مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر امسال اعلام آمادگی كرده اند. تا این لحظه كه آخرین روز ثبت نام است؛ 18 كشور اروپایی، 12 آسیایی و 2 كشور آفریقایی اعلام آمادگی و اسامی بازیكنان مطرحشان را اعلام كرده اند. تاكنون كشورهای اسپانیا، تایلند، اردن، هند، پرتغال، بلغارستان، چك، مولداوی، موریس، ویتنام، مالت، تركیه، مالزی، ایتالیا، اندونزی، آذربایجان، ایسلند، اكراین، میانمار، سنگاپور، لهستان، هلند، روسیه، آلمان، لوكزامبورگ، چین، اسلوونی، ارمنستان، سریلانكا، پاكستان و مجارستان اعلام آمادگی كرده اند. با توجه به زمان باقیمانده شاید این تعداد به 40 كشور هم برسد.
وی در ادامه افزود: ماه قبل جلسه ای با حضور روسای فدراسیونهای بدمینتون كشورها در مالزی برگزار شد؛ با استفاده از این فرصت در مورد این مسابقات صحبت كردم و برنامه ریزی خاصی صورت گرفت تا این كشورها شركت نمایند. البته برگزاری آن نیز كار سنگینی است و می طلبد كه كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش كمك و حمایت نمایند.
نازنین حیدری، سرمربی تیم ملی اسكواش بانوان دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود كه درخصوص اردوهای آماده سازی تیم های ملی اسكواش بانوان بیان كرد: امروز صبح اردوی ما با حضور 20 بازیكن آغاز شده است. البته اردویی هم ماه گذشته در ساری داشتیم. این اردو انتخابی رده های زیر 13 سال و زیر 15 سال است. افراد متخب به عضویت تیم ملی نوجوانان در می آیند تا در مسابقات قهرمانی آسیا كه در خرداد ماه برگزار می شود؛ شركت كنند. البته بقیه بازیكنان رها نمی شوند و بصورت پشتیبان خواهند ماند و در استانهایشان تقویت می شوند. بعلاوه در اردوهای مقطعی دیگر نیز دعوت می شوند و درصورتیكه عملكردشان مثبت ارزیابی شود احتمال انتخاب آنها وجود دارد. ماه های آینده هم این اردوها ادامه دارد.
وی درخصوص اردوی تیم اسكواش بزرگسالان بانوان اعلام كرد: احتمالا 10 تا 13 بهمن انتخابی بزرگسالان بین 8 نفر برتر رنكینگ برگزار می گردد و 4 نفر به اردو دعوت می شوند. ما مسابقات قهرمانی آسیا را در اوایل فروردین در مالزی در پیش داریم. دو سهمیه در بانوان داریم كه در انتهای اردوها در مورد انتخاب دو نفر اعزامی به این مسابقات تصمیم گیری می شود.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 18 دی با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)