جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

اعزامها و رویدادهای پر تعداد تنیس روی میز

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه دوم بهمن با حضور مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز به موضوع اعزامها و رویدادهای این رشته ورزشی پرداخت.

1397/11/03
08:38

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز پیرامون اعزام ورزشكاران به مسابقات كاپ آسیا اظهار كرد: همه ساله براساس رنكینگ جهانی، معمولا سهمیه آسیای میانه به كشور ما می رسد. امسال در بخش بانوان مهشید اشتری و در بخش آقایان نیما و نوشاد عالمیان سهمیه گرفته اند. این مسابقات فروردین ماه در ژاپن برگزار می گردد و اینكه بین 16 نفر برتر آسیا كه معمولا برترینهای دنیا هستند؛ 3 نفر نماینده داریم خیلی خوشحال كننده است.
وی در ادامه افزود: در بهمن ماه 3 اعزام بین المللی داریم. در بزرگسالان ندا شهسواری، امیرحسین هدایی، امین احمدیان، امیر میرالماسی و میعاد لطفی به مسابقات آزاد جهانی كه زیر نظر فدراسیون جهانی در پرتغال برگزار می شود؛ اعزام می شوند. مسابقات آزاد در رده نوجوانان و جوانان جهان در بحرین برگزار می شود كه محمدجواد سهرابی، رادین خیام، محمدامین صمدی و نوید شمس به مربیگری امیر بخشی به این مسابقات اعزام می شوند. در بخش نوجوانان و جوانان دختر پریناز حاجیلو، شیما صفایی، مریم فرعی به مربیگری آزاده سرافراز به كشور چك می روند.
قارداشی با اعلام برگزاری دوره مربیگری سطح 2 بین المللی بانوان توسط مدرسی از فدراسیون جهانی، در این رابطه گفت: در این دوره دو گروه 20 نفری تحت آموزش قرار می گیرند. هر كلاس 20 نفر شركت كننده دارد و در كمال ناباوری در پایان كلاس اول هر 20 نفر توانستند این دوره را با موفقیت بگذرانند. كلاس دوم نیز در حال برگزاری است و جمعه به پایان می رسد.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز درخصوص رویدادهای داخلی این رشته بیان كرد: در حال حاضر انتخابی تیم ملی بانوان بزرگسالان با نام تور ایرانی در كرج در حال برگزاری است كه گرامیداشت قهرمان اسبق تیم ملی خانم الیاسوند است. در بهمن ماه نیز چند رویداد داخلی داریم كه انتخابی تیم ملی بزرگسالان مردان برای اعزام به مسابقات بوداپست مجارستان و مرحله چهارم لیگ برتر آقایان در تهران از آن جمله هستند. همچنین دور چهارم انتخابی تیم ملی نوجوانان و جوانان كشور را پیش رو داریم. لیگ دسته یك آقایان نیز در بهمن آغاز می گردد.
وی در رابطه با كسب سهمیه المپیك 2020 عنوان كرد: در المپیك2020 مسابقات میكس دوبل اضافه شده و به این دلیل نحوه كسب سهمیه تغییر كرده كه كار ما را سختر كرده است چون در مجموع تعداد ورزشكاران شركت كننده نباید تغییر كند. ما در ادوار گذشته مرتبا از آسیای میانه سهمیه می گرفتیم. منهای سهمیه ای كه نوشاد عالمیان به عنوان سهمیه دوم ما از المپیك ریو گرفت. این بار هم باید در بخشهای عمومی آسیا و جهان سهمیه بگیریم. 16 تیم برتر دنیا سهمیه می گیرند ما هم برای اولین بار در اردیبهشت ماه موفق شدیم جز 24 تیم برتر دنیا باشیم. از این جهت شانس داریم در بخش تیمی سهمیه بگیریم. اگر موفق نشویم باید در مسابقات متعددی كه در یك سال و نیم آینده برگزار می شود و رنكینگ را ارتقا می دهد؛ مثل 6 دوره گذشته سهمیه بگیریم.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه دوم بهمن با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)