جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

پیاده سازی طرح استعدادیابی و استعدادپروری در اسكواش

برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 9 بهمن با حضور امیر عزیزپور، دبیر فدراسیون اسكواش به آخرین اخبار و رویدادهای این رشته ورزشی پرداخت.

1397/11/10
09:03

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر عزیزپور، دبیر فدراسیون اسكواش پیرامون اجرای طرح سراسری استعدادیابی اسكواش اظهار كرد: در جشنواره سراسری استعدادیابی اسكواش، پیكرسنجی و دیگر شاخصه های مهم استعدادیابی روی 150 بازیكن مورد ارزیابی قرار گرفتند. در حال حاضر افراد مستعد شناسایی و روی آنها بطور ویژه كار و عملكرد آنها رصد می شود. خروجی این فرآیند نفرات برتری هستند كه به تیمهای ملی معرفی می شوند. این افراد در دوره های متناوب استعدادپروری شركت می كنند. این دوره ها 3 روزه هستند كه هر دو یا سه ماه در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه برگزار می شود تا دانش آموزان با مشكل درسی مواجه نشوند. هیئتهای استانی با مدارس مكاتبه دارند و طبق تفاهم نامه ای كه وزارت ورزش با آموزش و پرورش دارد؛ ارتباط خوبی با مدارس داریم.
وی در ادامه افزود: این اردوها در استانهای مختلف برگزار می شود و تنها در تهران نیست. مربیان استانها و شهرستانها با مربیان كمیته استعدادیابی ما در ارتباط هستند و برنامه تمرینی می گیرند. ضریب رشد و پیشرفت بازیكنان در رده كمتر از 9 سال در یك پروسه حدود 2 سال و رده سنی كمتر از 11 سال در یك پروسه حدود یك سال و اندی رصد می شود. به مربیان استعدادیابی كشور فراخوان داده ایم و شاخصه ها توسط كمیته استعدادیابی به آنها شناسانده شده است.
عزیزپور اعلام كرد: در حال حاضر در مجموعه ورزشی انقلاب نخستین دوره مربیگری سطح یك جهان در حال برگزاری است و حدود 100 مربی از سراسر كشور در آن شركت دارند. بعلاوه دوره مربیگری پدل نیز برگزار شده است. یك دوره هم ماه آینده در مجموعه انقلاب برگزار می شود. رشته پدل كه زیر مجموعه فدراسیون اسكواش است علاقمندان زیادی پیدا كرده و بزودی شاهد اتفاقات خوبی در این رشته خواهیم بود.
برنامه زنده "مجله ورزش های راكتی" روز سه شنبه 9 بهمن با اجرای شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)