جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

ایران بهترین تیم اسكواش آسیا از نظر پیشرفت

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 27 فروردین با حضور سرمربیان تیمهای ملی اسكواش آقایان و بانوان به بررسی وضعیت اسكواش پرداخت.

1398/01/28
09:34

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدحسین سنائی، سرمربی تیم ملی اسكواش آقایان كه امسال عنوان برترین مربی در حوزه رشد و توسعه آسیا را به خود اختصاص داده پیرامون وضعیت اسكواش اظهار كرد: سال گذشته تیم مردان ما توانست برای اولین بار در تاریخ رشته اسكواش مدال آوری كند و بین 16 تیم سوم آسیا شدیم. سال گذشته در زمینه هویت بخشی و امسال در زمینه رشد و توسعه بهترین مربی آسیا شدم. تیم مردان هم در زمینه زمینه پیشرفت در آسیا بهترین تیم شد.
وی در ادامه عنوان كرد: سال 73 كه اسكواش را شروع كردم، حرفی برای گفتن در این رشته نداشتیم ولی الان شرایط عوض شده و به لحاظ مهارتی به جایی رسیدیم كه بازیكنان خوب تیمها كشورهای دیگر بازیهای ما را می بینند.
سنایی درخصوص وضعیت اسكواش در جزیره كیش و دور شدن از سالهای اوج آن گفت: زمانی كه اسكواش كیش راه افتاد توجه مالی زیادی بدان شد. مجموعه استانداردی ساخته شد كه خدماتی مثل راكت، مربی و زمین رایگان بود. ولی تغییراتی در مدیریت ورزش كیش رخ داد و توجهات كم شد و كیش از اوج فاصله گرفت. الان زمینها در حال بازسازی است ولی لازم است نگاه ویژه تری به پایگاه اسكواش كشور شود تا به روزهای خوبش برگردد.
این مربی تاكید كرد: سالها در این رشته مربیان خارجی داشتیم و خود من هم زیر نظر مربی خارجی كار كردم. ولی شكوفایی اسكواش ما زمانی بود كه كل كادر ما داخلی بود و بلحاظ فنی، آمادگی جسمانی و تكنیكی مسئولیت تیم را برعهده داشتند. ولی ما همیشه بین مربی داخلی و خارجی تفاوت قائل می شویم. باید به توانمندی داخلی نگاه ویژه شود و از آنها حمایت گردد.
فاطمه حیدری، سرمربی تیم ملی اسكواش بانوان كه به عنوان بهترین مربی در حوزه هویت بخشی آسیا انتخاب شد در رابطه با وضعیت اسكواش بانوان بیان كرد: پنج سال پیش تیم بانوان ما در بین 12 تیم شركت كننده دوازدهم شد. با برنامه ریزی و اردوهای شبانه روزی برای اولین بار در مسابقات قهرمانی آسیا در كره جز 8 تیم برتر آسیا قرار گرفتیم و رتبه ششم را بدست آوردیم. بازیكنان ما در مسابقات كره شناخته شدند و حالا رقیب سختی برای دیگر تیمها هستند.
وی در مورد مسابقات قهرمانی آسیا 2019 كه در اردیبهشت ماه در كوالالامپور برگزار می شود، توضیح داد: در اسفند ماه 8 نفر رنكینگ اول كشور را دعوت كردیم. 4 نفر راهی تیم ملی شدند. در این مسابقات ما 2 سهمیه داریم و انتخابی گذاشتیم و فرشته اقتداری و حدیث فرزاد انتخاب شدند كه 8 اردیبهشت عازم كوالالامپور می شوند. البته بخش انفردی سخت است و رشته ما هم تك حذفی است كه به شانس و جدول خیلی بستگی دارد.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 27 فروردین با اجرای مرادی و كارشناسی شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)