جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

پاداش صد میلیونی برای كسب سهمیه المپیك در بدمینتون

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 3 اردیبهشت با حضور فرشاد نصرتی، دبیر فدراسیون بدمینتون به آخرین اخبار و رویدادهای این رشته ورزشی پرداخت.

1398/02/07
08:08

به گزارش رادیو ورزش؛ فرشاد نصرتی، دبیر فدراسیون بدمینتون پیرامون اولین جلسه كمیته فنی فدراسیون بدمینتون در سال 98 اظهار كرد: اولین جلسه كمیته فنی فدراسیون در سال جدید در 25 فروردین با حضور كلیه اعضا به ریاست دكتر پوریا برگزار شد. تصمیماتی در مورد شرایط و نحوه برگزاری مسابقات داخلی، اردوها و نحوه گزینش نفرات جهت حضور در اردوهای تیم ملی، مسابقات بین المللی دهه فجر و همچنین محدودیت سنی نفرات بالای 30 سال گرفته شد.
وی درخصوص تشكیل كمیته انضباطی گفت: در ابتدای سال بیشتر جلسات كمیته ها مانند كمیته تیمهای ملی، كمیته فنی، كمیته داوران و ... تشكیل شد. سال گذشته به دلیل حجم زیاد كارها در اسفند ماه كمیته انضباطی تشكیل نشد. با توجه به درخواست دو تیم استان یزد و گیلان بهتر دیدیم این برنامه در كمیته انضباطی خودمان با حضور نمایندگان وزارت انجام شود و این كمیته 28 فروردین برگزار شد و تصمیماتی هم گرفته شد. كمیته انضباطی اعتراض دو تیم گیلان و یزد را وارد ندانست و به دلیل ایجاد اختلال در مسابقات لیگ جرائمی در نظر گرفته شد.
نصرتی در خصوص برداشته شدن محدودیت سنی بازیكنان بالای 30 سال برای شركت در مسابقات بیان كرد: در سال 92 كمیته فنی تصمیم گرفت برای حمایت از جوانان محدودیتی برای بازیكنان بالای 30 سال گذاشته شود و افراد بالای 30 سال نمی توانستند در مسابقات رنكینگ كشور و اعزام به خارج حضور داشته باشند ولی در لیگ حضور داشتند. كمیته فنی تصمیم گرفت كه از آنجا كه بازیكنان بالای 30 توانایی دارند با جوانان رقابت كنند و مثمر ثمر باشند، این محدودیت برداشته شود.
وی عنوان كرد: در مورد مسابقات خارج از كشور نفرات اول تا چهارم رنكینگ بزرگسالان و جوانان می توانند با هزینه شخصی اعزام شوند. برای مسابقاتی كه فدراسیون در نظر دارد اعزام كند حتما نفرات برتر رنكینگ باید در مسابقات انتخابی حضور پیدا كنند. برای كسب سهمیه المپیك لازم است هر بازیكن بالای 20 مسابقه حضور داشته باشد و فدراسیون نمی تواند در این رابطه حمایت كامل داشته باشد و خود بازیكنان باید برای ارتقا رنكینگ درخواست دهند. در ضمن با تصویب هیئت رئیسه فدراسیون درصورتیكه بازیكنی به المپیك راه پیدا كند 100 میلیون تومان پاداش خواهد گرفت.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 3 اردیبهشت با اجرای مرادی و كارشناسی شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)