جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

تنیس روی میز و 122 رتبه صعود در رنكینگ

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 10 اردیبهشت با حضور مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز به آخرین اخبار و رویدادهای این رشته ورزشی پرداخت.

1398/02/11
09:25

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرداد قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز پیرامون آخرین رده بندی میلادی (ماه می) فدراسیون جهانی تنیس روی میز بیان كرد: تعدادی از ورزشكاران ما ارتقا و تعدادی افت داشتند. ما 6 نفر بازیكن شامل 4 آقا و 2 خانم را به مسابقات قهرمانی اعزام كردیم. در مجموع این 6 نفر 122 رتبه در رنكینگ صعود داشتند. امیرحسین هدایی، میعاد لطفی و ندا شهسواری صعود داشتند. نیما و نوشاد افت رنكینگ داشتند كه البته چون در 50 نفر اول انفرادی دنیا قرار دارند، كار مشكل و رقبایشان قویتر هستند. همچنین برای اولین بار در بخش بانوان ندا شهسواری به رنكینگ 135 رسید.
وی در ادامه افزود: به دلیل سرمایه گذاری خوبی كه در رده پایه داریم، اتفاقات خوبی در این رده افتاده است. نوید شمس به رتبه 5 نوجوانان جهان رسید. امین احمدیان 7 جوانان را دارد. رادین خیام هم رتبه 60 جوانان است.
قارداشی درخصوص وضعیت قهرمانان این رشته برای تكرار مدال آوری در بازیهای آسیایی گفت: در بازیهای آسیایی مشابه المپیك حداكثر 2 سهمیه می دهند. در قهرمانی آسیا و جهان هر كشور 5 نفر سهمیه دارد و به این دلیل رقابتها سنگینتر و شانس كمتر می شود. با همین شرایطی كه قهرمانان ما دارند می توانیم مدال آوری را تكرار كنیم. در ورزشهای راكتی وقتی رنكینگ جهانی خوب باشد، سرگروه شده و مسابقات مقدماتی ساده تر خواهد شد. با این شرایط شانس داریم كه در بازیهای آسیایی بعدی هم مدال آوری داشته باشیم.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز اعلام كرد: تیم نونهالان و نوجوانان برای مسابقات بین المللی دوستانه به آذربایجان اعزام می شوند. هفته آینده نوید شمس به فینال هوپس آسیا می رود و همچنین در مسابقات آزاد نوجوانان برای ارتقا رنكینگ مسابقه دارد. در ضمن یك دوره مربیگری سطح 2 برای 20 نفر از مربیان برتر با دعوت مدرسی از فدراسیون جهانی به مدت 5 روز در آكادمی تنیس روی میز باشگاه انقلاب در حال برگزاری است.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 10 اردیبهشت با اجرای مرادی و كارشناسی شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)